Tuaregowie to dumni, wojowniczy koczownicy, którzy dzięki znakomitemu rzemiosłu wzbudzają zachwyt swoim tajemniczym wyglądem. Nowy luksusowy terenowiec Volkswagena chyba na tą nazwę zasługuje.

Volkswagen pozazdrościł innym producentom najpierw superluksusowych limuzyn i stworzył phaetona, a teraz luksusowych aut terenowych, takich jak mercedes M czy BMW X5. Wkrótce zaprezentuje touarega, swoją wersję takiego auta.
Wnętrze touarega jest dobrze wyposażone i utrzymane w stylu phaetona. Duże, wygodne, regulowane w kilku płaszczyznach fotele i czterostrefowa klimatyzacja elektroniczna climatronic stwarzają dobrą atmosferę do podróżowania.
Samochód ma na wszystkich siedzeniach trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Na przednich fotelach są aktywne zagłówki. Przednie i boczne airbagi oraz kurtyny powietrzne dopełniają system bezpieczeństwa.
Touareg chcąc być z jednej strony komfortową limuzyną, a z drugiej bezkompromisową terenówką, musi mieć bardzo zaawansowane technicznie zawieszenie. Wybrano pneumatyczne zawieszenie z ciągłą regulacją amortyzatorów. Za pomocą przycisku na desce rozdzielczej kierowca może zmienić sportowy tryb jazdy na komfortowy. Zawieszenie z wahaczami poprzecznymi z przodu i z tyłu oraz zamontowanie osi na izolowanych akustycznie ramach pomocniczych zapewnia komfort limuzyn.
Podczas jazdy w terenie mechanizm różnicowy sterowany automatycznie (lub ręcznie, przez przycisk w desce rozdzielczej), może przenieść nawet 100 proc. napędu na pojedyncze koło.
Touareg ma małe zwisy nadwozia i prześwit do 30 cm. Może brodzić w wodzie o głębokości do 58,5 cm i jechać w przechyle bocznym do 45 stopni.
Samochód wejdzie na rynek z dwoma silnikami: benzynową jednostką V6 o pojemności 3,2 l i mocy 220 KM (maksymalny moment obrotowy wynosi 305 Nm) oraz pięciolitrowym, dziesięciocylindrowym turbodieslem TDI, który ma moc 313 KM i maksymalny moment obrotowy 750 Nm. Potem do gamy dojdzie pięciocylindrowy silnik TDI i benzynowy silnik V8.
Takie silniki pozwalają m. in. na ciągnięcie przyczepy o wadze do 3,5 tony.
Bagażnik touarega ma pojemność 555 litrów. Można go powiększyć do 1570 l. W klapie bagażnika można niezależnie otworzyć także samo okno.
Touareg będzie miał premierę podczas salonu samochodowego w Paryżu. Wkrótce potem trafi do sprzedaży.

Inwestycje drogowe w Miliczu
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?