Loeb górą

(mp)
Sebastien Loeb zwyciężył w Rajdzie Akropolu, siódmej eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata sezonu 2008.

Francuz objął prowadzenie pierwszego dnia zawodów i nie oddał go do mety. Ostatniego dnia jechał wolniej, kontrolując sytuację, w związku z czym nie wygrał żadnego z odcinków specjalnych. Dzięki zajęciu pierwszej pozycji wyszedł na czoło w generalnej klasyfikacji kierowców

Drugie miejsce w rajdzie zajął Petter Solberg startujący nowym Subaru Impreza WRC w wersji 5-drzwiowej. Debiut samochodu można uznać za połowicznie udany, bo druga załoga japońskiego zespołu nie ukończyła zawodów z powodu kłopotów z elektryką.