Red Bulle i McLareny najszybsze przed GP Australii

(TSz)
Kierowcy zespołu Red Bull zdominowali pierwszy trening na torze Melbourne. Podczas drugiej sesji palmę pierwszeństwa przejął team McLaren.

Pierwszy trening przed inauguracyjnym wyścigiem sezonu wygrał Mark Webber, który przejechał jedno okrążenie w czasie 1.26,831. Drugi rezultat

należał do obrońcy tytułu mistrzowskiego Sebastiana Vettela (+0,327). Trzecią lokatę zajęło Ferrari prowadzone przez Fernando Alonso (+0,918), a na czwartej pozycji sklasyfikowano Mercedesa Nico Rosberga (+1,3).

Niektóre zespoły sprawdzały swoich rezerwowych kierowców: Nico Hülkenberg jeździł za Paula Di Restę w Force India, Karun Chandhok zastępował Jarno Trullego w Lotusie, a Daniel Ricciardo zajął miejsce Jaime Alguersuariego w Scuderii Toro Rosso. Zgodnie z przewidywaniami, na torze nie pojawiły się bolidy HRT, mimo, że mechanicy skorzystali z wyjątku i pracowali w przy nich przez całą noc.

Karun Chandok nie dokończył pierwszego, rozgrzewającego okrążenia, lądując na barierze z opon.Tymczasem Witalij Pietrow okazał się szybszy o 0,163 sekundy od swojego kolegi z zespołu Lotus Renault - Nicka Heidfelda. Rosjanin zajął 10. lokatę ze stratą 1,9 sekundy do Webbera.

Grand Prix Bahrajnu odwołane!

**

Drugi trening przed niedzielnym Grand Prix Australii zdominował team McLaren. Na miękkich oponach Jenson Button zszedł do 1.25,854 i wyprzedził o 0,132 sekundy Lewisa Hamiltona. Za nimi w wynikach znaleźli się Fernando Alonso (+0,147) i Sebastian Vettel (+0,160). W sekundzie zmieścili się także: Mark Webber, Michael Schumacher i Felipe Massa.

Tuż przed zakończeniem drugiej sesji nastąpił symboliczny debiut samochodu Hispania F111. Tonio Liuzzi zaliczył jednak tylko jedno okrążenie.