275 km/h w kombi

(mp)
Sportowy samochód z nadwoziem kombi? Takie auto może zaskoczyć nawet właściciela Porsche Carrery.

 

Firma Brabus, zajmująca się głównie tuningiem Mercedesów, przygotowała kolejne auto spod znaku trójramiennej gwiazdy. Tym razem przeróbkom poddano klasę C w wersji kombi.

Fot. Brabus
Fot. Brabus

 

Najważniejsze zmiany dotyczą silników. Diesla 2,2 l wzmocniono ze 136 do 175 KM, a jego 170-konną odmianę do 220 KM. Jednostka wysokoprężna o pojemności 3,0 l ma moc 272 KM (wcześniej 224 KM). Pozwala ona na rozpędzenie Mercedesa od 0 do 100 km/h w 6,9 sekundy i jazdę z prędkością 250 km/h.

 

Jeśli chodzi o silniki benzynowe, to najmocniejszy z nich o pojemności 3,5 l po tuningu rozwija 332 KM zamiast 272 KM.

Fot. Brabus
Fot. Brabus

Wyposażona w niego klasa C kombi osiąga 100 km/h w 5,9 sekundy i może jechać z prędkością 275 km/h. Dla porównania na liczniku Porsche Carrery coupe z benzynową jednostką 3,6 l/325 KM pierwsza setka pojawia się po 5 sekundach, a prędkość maksymalna wynosi 285 km/h. Tyle, że do Porsche poza kierowcą, pasażerem i kijami golfowymi zmieści się niewiele, a w Mercedesa można spakować całą rodzinę.

 

Fot. Brabus
Fot. Brabus

Specjaliści z Brabusa nie zapomnieli też o odpowiednich zmianach wyglądu auta. Do wyboru są felgi w rozmiarach 17, 18 i 19 cali. W celu poprawienia własności aerodynamicznych - i wyglądu - dołożono spojlery i przeprojektowano zderzaki. Całości dopełnia układ wydechowy z dwiema podwójnym końcówkami.

 

Jeśli komuś nie podoba się Mercedes klasy C kombi w wydaniu Brabusa, zawsze może zdecydować się na fabrycznie stuningowane Audi S4 kombi 4,2 l/344 KM. Od 0 do 100 km/h przyspiesza ono w 5,8 sekundy, a wskazówka szybkościomierza zatrzymuje się dopiero na 250 km/h i to tylko ze względu na elektroniczną blokadę. Dla bardziej ekstremalnych fanów sportowego kombi przewidziano Audi RS4 napędzane silnikiem 4,2 l/420 KM. Na rozpędzenie się do setki wystarcza mu zaledwie 4,9 sekundy. Tyle, że bagażnik ma skromniejszy od Mercedesa - 442 l w porównaniu do 690 l.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski przemysł motoryzacyjny, szanse i zagrożenia - debata

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty