Suzuki GSX-R Cup: podsumowanie weekendu na Słowacji

(ip)
Trzeci wyścig tegorocznej edycji Suzuki GSX-R Cup na słowackim torze Slovakiaring przyniósł zmianę lidera w klasyfikacji generalnej klasy 1000. Przynajmniej do następnego wyścigu w Poznaniu na czele punktacji będziemy podziwiać Sebastiana Sosnę, który wygrał swój pierwszy wyścig w tegorocznej edycji.

Od startu prowadził Tomasz Kotula, którego nękał Konrad Stawicki. Zdobywca pierwszego pola startowego przestrzelił jednak jedno z hamowań i musiał odrabiać straty. Czasu starczyło na czwarte miejsce. Sebastian Sosna spokojnie jechał po starcie, a zwycięski atak przeprowadził pod koniec wyścigu. Podium dopełnił Michał Sikora, który stracił pozycję lidera klasyfikacji generalnej. W klasie GSX-R 600 trzecie zwycięstwo z rzędu zanotował Marcin Sikora i ma już znaczną przewagę w klasyfikacji generalnej nad Marcinem Knawą, który był dziś drugi. Podobnie jak poprzedniego dnia, trzecie miejsce zajął Adam Osiński.

Jarosław Jędrzejewski, Dyrektor Marketingu Suzuki Motor Poland: Mamy za sobą bardzo udane dwa dni. Pogoda dopisała, a zawodnicy po deszczowym pierwszym wyścigu na Pannoniaring i przerwanym wczorajszym, wreszcie mogli przejechać pełny dystans w doskonałych warunkach. Gratuluję wszystkim zwycięzcom i tym, którzy dotarli szczęśliwie do mety.

Marcin Sikora, 1. miejsce Suzuki GSX-R 600 Cup: Ten weekend był dla mnie bardzo udany. Cieszę się, że wygrałem oba wyścigi na torze, którego wcześniej nie znałem. Poznałem jego konfigurację bardzo szybko i dlatego satysfakcja
jest jeszcze większa.

Sebastian Sosna, 1. miejsce Suzuki: Na Pannoniaring byłem trzeci, wczoraj drugi, a dziś wygrałem. Dotychczasowe wyścigi były na nowych torach i teraz zobaczymy, co będzie w Poznaniu, który wszyscy znają. Cieszę się z

prowadzenia w klasyfikacji generalnej i spróbuję wygrać cały puchar.