Stec najlepszym „góralem”

Redakcja
Mariusz Stec został Mistrzem Polski w wyścigach górskich. Tytuł wywalczył w rozegranym wczoraj pierwszym wyścigu Lotos Grand Prix – Prządki.
Mariusz Stec został Mistrzem Polski w wyścigach górskich. Tytuł wywalczył w rozegranym wczoraj pierwszym wyścigu Lotos Grand Prix - Prządki, stanowiącym XIII eliminację mistrzostw Polski 2005.

Mariusz Stec bronił tytułu wywalczonego w ubiegłym sezonie. Od pierwszej eliminacji tegorocznych zmagań zawodnik reprezentujący barwy Lotos Team Race&Rally był najszybszy w każdym z wyścigów, w których startował. Jedynie w drugim wyścigu Grand Prix Rościszów, stanowiącym XII eliminację mistrzowskiego serialu, musiał oddać punkty rywalom, kiedy jego auto uległo awarii.

W pierwszym wyścigu Lotos Grand Prix - Prządki na trasie 4540 metrów jadący Mitsubishi Lancerem EVO VI Mariusz Stec uzyskał w obu przejazdach wyścigowych najlepsze czasy, pokonując Jarosława Hebzdę w sumie o 7,8 sekundy. Dziś odbędzie się drugi wyścig.