Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Samochód na studencką kieszeń. Eksperci z Autoplac sprawdzają najlepsze modele

materiał powstał we współpracy z Neptis
Życie studenta uległo ogromnym zmianom, w wyniku pandemii COVID-19. Co prawda na uczelnię teraz jeździ już rzadziej, ale wciąż będzie mu wygodniej, gdy będzie miał własny samochód. Posiadanie swoich czterech kółek to również większe bezpieczeństwo, zwłaszcza w obliczu czwartej fali pandemii, której spodziewamy się już jesienią. Eksperci z Autoplacu doradzają, jaki model spełni oczekiwania studenta.

Studenckie nawyki w roku akademickim 2020/2021 uległy ogromnym zmianom. Żądni wiedzy studenci rzadziej pojawiają się na uczelni, ze względu na wprowadzenie nauki zdalnej. Jednak ich pozostałe potrzeby przemieszczania się powinny być odpowiednio zaspokojone. Mowa tu nie tylko o wygodzie, ale również bezpieczeństwie. I aby o nie zadbać warto zainwestować we własny samochód. Jaki model wybrać?

Najważniejsze cechy studenckiego wozu

Nie da się ukryć, że studenci mają ograniczony budżet, a to z kolei przekłada się na możliwości zakupu nowego samochodu. Nie przekreśla to jednak szansy na znalezienie dobrego modelu. Zwłaszcza, że wśród ofert używanych aut można znaleźć świetne pojazdy w kwotach do 5 lub 10 tysięcy.

Dla studenta najistotniejszymi kryteriami wyboru będą – mała awaryjność, niskie koszty utrzymania, wygoda i pojemność. Oczywiście dla niektórych równie istotna będzie moc i przebieg, w przypadku zakupu auta używanego.

-  _Student przede wszystkim porusza się po mieście. Znacznie rzadziej wybiera się w trasę pomiędzy miejscowościami, a jeśli to głównie do domu rodzinnego lub na wycieczkę. W obliczu takich nawyków najlepiej będzie dostosować wybór auta do miejskich scenerii, z uwzględnieniem dodatkowych potrzeb, którymi będą właśnie małe spalanie w trasie, pojemność, a także komfort jazdy w trakcie dłuższych wypraw – _mówi Marcin Korzeniewski, Autoplac.pl

Większa pojemność daje więcej możliwości

Dla niektórych studentów pojemność bagażnika ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza, jeśli przewożą w nim cotygodniowy zapas słoików od mamy lub swoje prace na studia artystyczne. W świetle takiego kryterium głównego, warto zwrócić uwagę na Hondę HR-V. To kompaktowy SUV, który nie tylko dobrze wygląda, ale również ma bardzo pojemny bagażnik. Dodatkowo, silnik benzynowy 1,6 ma opinię bezproblemowego, a zawieszenie jest bardzo trwałe.

Stworzona do miejskich wojaży

Model, który wpisze się idealnie w oczekiwania studentek, nie tylko miłym dla oka wyglądem, ale również swoją funkcjonalnością, to Toyota Aygo. Ten 3-drzwiowy hatchback średnio zużywa 5 litrów paliwa, a jego moc to 72KM. Wśród zalet tego pojazdu warto również wspomnieć o ciekawym wyposażeniu – wbudowany ogranicznik prędkości i audio wyświetlacz z systemem Bluetooth i USB doskonale sprawdzą się przy każdej jeździe. Nawet na krótszych odcinkach.

Elegancki wóz

Tym, którzy cenią sobie design, z pewnością do gustu przypadnie niezawodny Mini Cooper. Nie tylko dobrze wygląda, ale również ma niezłą moc – 116 KM przy silniku 1.6. Ten brytyjski model jest niezwykle pakowny, a do tego jazda nim to czysta przyjemność. Doskonale sprawdzi się zarówno w codziennej jeździe po mieście, jak i w dłuższej trasie. Co równie ciekawe, przyciągnie wzrok zarówno pań, jak i panów swoim eleganckim wyglądem i całkiem sporą mocą.

Klasyk ponad wszystko!

Jednym z aut, które nie zawiodą wymagającego studenta, jest nowy model Opla Corsy. Samochód z bazowym silnikiem 75KM został wyposażony w wiele dodatków, które zadbają o bezpieczeństwo młodego kierowcy. Corsa posiada nie tylko tempomat, system utrzymania na pasie ruchu i automatycznego hamowania przy niskich prędkościach, ale również ostrzega przed kolizją, wykrywa zmęczenie kierowcy i rozpoznaje znaki ograniczenia prędkości. Auto spala 6,5 l w cyklu miejskim, w trasie 4,4 l/100 km.

Samochód dla studenta przede wszystkim powinien odpowiadać jego potrzebom. Tym, którzy więcej poruszają się po mieście z pewnością do gustu przypadną małe hatchbacki, a z kolei tym, którym zależy na większej pakowności i niskiej awaryjności warto będzie sprawdzić ofertę SUV-ów.

Zanim zdecydujecie się na zakup samochodu, zweryfikujcie dokładnie swoje wymagania, budżet na zakup i miesięczne koszty utrzymania pojazdu, aby nie okazało się, że wybraliście model, który nie spełnia waszych oczekiwań.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Droga księżycowa w Gdyni, czyli Marszewska Góra

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty