Nissan Micra

db
Udostępnij:
Nowa Micra to pierwsze auto Nissana opracowane we współpracy z Renaultem, płyta podłogowa zostanie zastosowana także w następnej generacji Clio.

Obłe kształty nowego Nissana przypadły do gustu przede wszystkim paniom. Wcale nierzadkie są żywiołowe reakcje pań mijających Micrę na ulicy, i to niezależnie czy jadą one innym autem, czy idą pieszo.

Nissan Micra

Najtańsza wersja malucha japońskiego producenta kosztuje 39 670 złotych - to trzydrzwiowe auto z benzynowym silnikiem 1,2 l, o mocy 65 KM w podstawowej wersji wyposażenia Visia. W standardzie otrzymujemy nie tak mało, bo dwie poduszki gazowe, ABS, elektrycznie sterowane szyby w drzwiach, centralne ryglowanie zamków sterowane pilotem, immobiliser i wspomaganie układu kierowniczego.
Osiągi bazowej Micry nie szokują - przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 16,3 sek., zaś prędkość maksymalna wynosi 154 km/h. Średnie zużycie paliwa tej wersji to 5,9 l/100 km. Podobnymi wynikami legitymuje się model z silnikiem 1.5 dCi, lecz średnie zużycie paliwa wynosi 4,6 l/100 km. Najmocniejsza odmiana może rozpędzić się do 172 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 11,9 sek. Choć to niezłe wyniki, model flagowy powinien legitymować się nieco lepszymi osiągami. Nie najlepsze jest wygłuszenie wnętrza, powyżej 4000 obr./min hałas silnika zaczyna mocno przeszkadzać, aby rozmawiać trzeba mocno podnosić głos. Poza miastem staje się to uciążliwe, chyba że nie zamierzamy przekraczać dozwolonej prędkości. Zużycie paliwa jest na niskim poziomie. Bez większego trudu można uzyskać spalanie na poziomie 6,5 l/100 km. Nieco trudniejsze jest to w mieście - podczas jazdy we wszechobecnych korkach apetyt wzrasta do 7,6-8 l benzyny na każde 100 km.

Nissan Micra

Choć Micra wzbudza ogromne zainteresowanie pań, na ulicach nie widać zbyt wielu małych nissanów. Z pewnością głównym powodem takiego stanu rzeczy jest dość wysoka cena autka. Częściowo usprawiedliwia ją bogate wyposażenie i trzyletnia gwarancja mechaniczna, ale w naszym kraju wciąż o powodzeniu samochodu decyduje cena - im niższa tym lepiej. Wyposażenie jest na dalszym planie.
Model Visia + jest dostępny tylko z silnikami: benzynowym 1,2 l 80 KM i wysokoprężnym konstrukcji Renaulta - 1.5 dCi o mocy 65 KM. Odmiana Tekna oferowana jest wyłącznie z najmocniejszym silnikiem benzynowym 1,4 l o mocy 88 KM. Amatorzy automatycznej skrzyni biegów mogą wybierać między wersjami 1.2 80 KM, a 1.4 88 KM.
Nissan Micra a konkurencja

ModelNissan MicraRenault ClioFiat Punto
SilnikR4R4R4
Pojemność skokowa (cm sześc.)138613901368
Moc maks. (KM)889895
Skrzynia biegówM/5M/5M/5
Hamulce przednie/tylneT/BT/BT/B
Średnica zawracania (m)9,210,710,5
Objętość bagażnika (dm sześc.)235255264
Długość (mm)371537753800
Szerokość (mm)166016401660
Wysokość (mm)154014201480
Rozstaw osi (mm)243024702460
Masa własna (kg)9791020960
Prędkość maksymalna (km/h)172185178
Przyspieszenie 0-100 km/h (sek.)11,910,59,9
Zużycie paliwa (l/100 km)
Miasto7,99,27,8
Poza miastem5,45,35,1
Średnie6,36,76,1

M - skrzynia manualna, T - hamulce tarczowe, B - hamulce bębnoweWyposażenie

ModelMicra TeknaClio ExtremePunto Dynamic
Cena (zł)51 40045 00043 300
ABSSSS
Airbag kierowca/pasażerS/SS/SS/S
Poduszki boczneSOO
Wspomaganie kierownicySSS
Elektryczne szyby przód/tyłS/NS/NS/N
Centralne ryglowanie zamkówSSS
RadioSOO
KlimatyzacjaSOO
Aluminiowe felgiSSO

S - standard, O - opcja, N - niedostępne

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

miejsce #1

Continental

Continental WinterContact TS 860 195/60 R15 88T

557,89 zł231,00 zł-59%
miejsce #2

Bridgestone

Bridgestone Blizzak Lm005 225/50R18 99V

1 019,53 zł486,00 zł-52%
miejsce #3

Dunlop

Dunlop Winter Sport 5 225/50R17 94H

606,00 zł340,00 zł-44%
miejsce #4

Kleber

Kleber Krisalp Hp3 195/65R15 91H

323,00 zł226,00 zł-30%
miejsce #5

Uniroyal

Uniroyal WinterExpert 195/65 R15 91T

320,27 zł238,93 zł-25%
miejsce #6

Dębica

Dębica Frigo Hp2 205/60R16 96H Xl

383,25 zł321,00 zł-16%
Materiały promocyjne partnera

Co dalej z oprocentowaniem lokat?

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Motofakty
Dodaj ogłoszenie