Niezwykle zacięta walka w VI Rundzie KLK

Karol Biela
Franciszek Dziwok okazał się zwycięzcą 6. rundy III sezonu Kieleckiej Ligi Kartingowej. Wyrównany został podczas niej rekord frekwencji KLK.

Do rozgrywanej w piątek rundy przystąpiło aż 39 amatorów kartingu. Zawody były rozgrywane z nowym systemem kwalifikacji, w którym każdy z kierowców pokonywał po jednym okrążeniu trzema różnymi gokartami. Pod uwagę brany był najlepszy rezultat z tych trzech przejazdów.

Czasówkę wygrał Miłosz Wrzesień, a za nim byli Mateusz Bartsch i Franz Dziwok. Już na pierwszych okrążeniach wyścigu finałowego Bartsch, Dziwok i jadąca z 4. pola Katarzyna Zdyb wyprzedzili Września i w takiej kolejności dojechali na metę. W wyniku nałożonej na Bartscha kary, zwycięzcą okazał się Dziwok, który triumfował w klasyfikacji senior. Najlepszym juniorem został Bartsch, a drużyną Elektro-Jarex FA1 Team.

Sporego wyczynu dokonał Arkadiusz Krzemiński, który został fighterem rundy - w swoim biegu awansował on aż o 6 pozycji - z 10. na 4. miejsce. To rekord wyprzedzeń w pojedynczej rundzie KLK.

- Za nami kolejne udane zawody, znów mieliśmy rekord frekwencji, pojawiło się wiele nowych twarzy, co bardzo cieszy. Wyścigi były bardzo emocjonujące, szczególnie, że kierowcy pokonywali w nich odwróconą pętlę toru F1GOKART - powiedział Mateusz Cieślicki, organizator KLK.

W klasyfikacji generalnej nadal 1. miejsce zajmuje Staszek Gajda z Galeria Echo Techpro Kart Team. Ekipa ta jest liderem klasyfikacji drużyn. Wśród kobiet prowadzi Katarzyna Zdyb.

Kolejna runda KLK odbędzie się 29 listopada. Więcej informacji o tym cyklu zawodów można uzyskać na stronie www.ligakartingowa.blogspot.com