Koniec Rajdu Maroka

łm
W zakończonym w niedzielę Rajdzie Maroka w klasyfikacji motocyklistów triumfował Hiszpan Isidre Esteve Puyol.

Na drugim miejscu uplasował się jego rodak Marc Coma a trzeci był Francuz Cyril Despres. Rajd był drugą rundą tegorocznych mistrzostw świata FIM w rajdach terenowych.

Polacy spisali się na miarę możliwości, a mogło być nawet lepiej, gdyby nie choroba Jacka Czachora
i kłopoty sprzętowe Marka Dąbrowskiego
(na zdjęciu) W klasyfikacji generalnej nasi motocykliści zajęli 9. (Marek Dąbrowski) i 10. miejsce (Jacek Czachor)

Na mecie ostatniego etapu, liczącego 408 km, w tym dwa odcinki specjalne o długości 179 i 60 km, Dąbrowski był dziewiąty a Czachor dziesiąty.

Następną eliminacją MŚ FIM 2004 będzie Rajd Orientu. Polacy powrócą na trasę, którą obaj bardzo miło wspominają. W ubiegłym roku Marek Dąbrowski został triumfatorem rajdu, a Jacek Czachor wywalczył trzecie miejsce.