Zacięta rywalizacja w Suzuki GSX-R Cup

(ip)
W środę na słowackim torze Slovakiaring odbył się drugi wyścig tegorocznej edycji Suzuki GSX-R Cup.

Przy pięknej pogodzie rywalizacja od pierwszych metrów była bardzo zacięta, czego efektem były już dwa upadki na pierwszym okrążeniu. W klasie GSX-R 1000 szybko prowadzenie objął najlepszy w kwalifikacjach Konrad Sawicki, ale już od drugiego okrążenia musiał odpierać ataki Sebastiana Sosny, który wreszcie wyszedł na prowadzenie. Sawicki kontrował po kilku zakrętach i prawdopodobnie reszta wyścigu przebiegałaby podobnie gdyby nie czerwona flaga po kolejnym upadku.

Wyścig nie został już wznowiony, a ponieważ zawodnicy nie przejechali trzech czwartych dystansu przyznano połowę punktów. Trzeci na mecie był lider klasyfikacji generalnej Michał Sikora. W klasie GSX-R 600 Cup po zaciętej walce z Marcinem Knawą i Adamem Osińskim wygrał po raz drugi w tym roku Marcin Sikora.

Marcin Sikora, 1 miejsce Suzuki GSX-R 600 Cup: Wyścig był bardzo ciekawy i cieszę się, że wygrałem Cieszę się też, że mój brat mimo problemów z motocyklem też stanął na podium. Mam nadzieję, że jutrzejszy dzień będzie bez niespodzianek i powtórzymy sukces.

Konrad Stawicki, 1 miejsce Suzuki GSX-R 1000 Cup: To moje pierwsze zwycięstwo i puchar. Bardzo się z tego cieszę, mam nadzieję, że teraz będę parł do przodu i odnosił kolejne zwycięstwa. Jutro znów chciałbym stanąć na najwyższym stopniu podium.