Wyścigi górskie – sezon rozpoczęty

(mp)
W minioną sobotę, 21 maja odbył się pierwszy wyścig górski zaliczany do Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski sezonu 2005.
W minioną sobotę, 21 maja odbył się pierwszy wyścig górski zaliczany do Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski sezonu 2005.

Zawody Lotos Grand Prix rozegrano na trasie z Siennej do Przełęczy Puchaczówka. Obie eliminacje wygrał obrońca mistrzowskiego tytułu Mariusz Stec jadący Mitsubishi Lancerem Evo VI, który w czasie kolejnych przejazdów dwukrotnie poprawiał własny rekord trasy. Dystans nieco ponad 2 700 m pokonał on  w czasie 1 min 35,598 s (wcześniej 1:41:255). Drugie miejsce zajął Dariusz Wirkijowski. Trzecia pozycja przypadła w pierwszej eliminacji Pawłowi Dytce, a w drugiej Jarosławowi Hebzdzie.