Wyposażenie warsztatu

Redakcja

ATE FB 30**(do odpowietrzania układu hamulcowego)**
jest urządzeniem elektrycznym do

Wyposażenie warsztatu

zastosowania z płynem hamulcowym ATE w puszkach: 5, 12, 20, 30-litrowych. Puszka jest mocowana bezpośrednio na przyrządzie. Wiele dodatków umożliwia pracę we wszystkich systemach hydraulicznych: hamulcowych i sprzęgłowych: ABS, EDS, ESP i SBC - napełnianie ich i odpowietrzanie. ATE FB 30 EDR jest wyposażone w elektryczny ( EDR) regulator ciśnienia ze stopniowaniem ciśnienia od 0,4 bar, 1,0 bar i 2,2 bar ( dostosowane do wszystkich przypadków). Raz wybrane ciśnienie jest stale utrzymywane przez urządzenie elektronicznie w ciągu całego procesu odpowietrzania i wymiany. Można je kontrolować na zamontowanym manometrze. Poziom płynu w puszce jest kontrolowany przez pływak. Zbyt mała ilość płynu wyłącza przyrząd i rozlega się sygnał dźwiękowy. Dzięki temu użytkownik wie o potrzebie wymiany

Wyposażenie warsztatu

puszki, a do układu nie jest pompowane powietrze. Urządzenie to pozwala na prace na niskowiskozyjnych płynach ( specjalne do ESP).

 

Tester płynu hamulcowego BFT 320.
Płyn hamulcowy jest hygroskopijny: tzn. wraz z upływem czasu zwiększa się zawartość wody, co prowadzi do spadku temperatury wrzenia ( niebezpieczeństwo powstawania bąbli oparów). Dlatego płyn należy regularnie kontrolować i ewentualnie wymieniać na nowy płyn. Dzięki testerowi ATE BFT 320 możliwy jest pomiar temperatury wrzenia z laboratoryjną dokładnością (płynów DOT 3, DOT 4 i DOT 5.1) Jest to poręczne urządzenie z przyłączem na 12 Volt. Wynik pomiaru otrzymujemy po 30 sekundach. Po uzyskaniu wyniku przyrząd może zalecić wymianę płynu hamulcowego.

 

Myjka automat
. Myjka do kół Drester W-750 Hudson jest urządzeniem w pełni zautomatyzowanym, polecanym dla warsztatowców. Praca operatora myjki ogranicza się

Wyposażenie warsztatu

jedynie do ułożenia wymontowanych opon na specjalnym wózku, podstawieniu go do urządzenia i odebrania już umytych opon. W międzyczasie Drester wykonuję całą pracę. Urządzenie samo pobiera opony, myje je, po czym zwraca już czyste. Wszystko automatycznie. Efekt czystości uzyskano dzięki zastosowaniu metody "The Drester Way", tj. granulek tworzywa syntetycznego, przyjaznych dla środowiska. Myjka pracuje nieprzerwanie, aż do momentu umycia ostatniej opony. W zależności od rodzaju opon, czy felg ma 4 różne programy mycia: 30, 60, 90 bądź 120-sekundowe; dwa z nich dla felg aluminiowych, pozostałe dwa dla stalowych. Myjka nadaje się do każdego rodzaju opon - ciężkich: Off-Road, Run-Flat, lekkich, a także profilowanych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja radzi jak zaplanować podróż

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty