Pożyteczne osłony

Redakcja
Każdy produkt, bez względu na jego funkcję, czy przeznaczenie powinien spełniać wysokie standardy jakościowe, być produkowany zgodnie z procedurami i poddawany okresowym niezależnym kontrolom. Tak jest w przypadku produkcji owiewek, osłon i innych akcesoriów firmy HEKO.

Jeżeli zapytać przeciętnego użytkownika samochodu za jakie wyroby motoryzacyjne producent ponosi odpowiedzialność, zapewne odpowiedź dotyczyć będzie elementów układu hamulcowego, zawieszenia, silnika, czyli części mechanicznych, ważnych dla sprawności pojazdu. Co zaś z akcesoriami?

 

- Nie ma żadnych ulg jakościowych, a przynajmniej być ich nie powinno, dla akcesoriów, czy detali wyposażenia dodatkowego auta - mówi Henryk Konieczny, właściciel przedsiębiorstwa

Pożyteczne osłony

HEKO. Zły, czy nawet nie sprawdzony przez ekspertów produkt, może być przyczyną awarii, wypadku, czy choćby złego samopoczucia kierowcy i pasażerów. Użytkownik wzbogacając wyposażenie auta musi mieć całkowite zaufanie do wyrobów. Deklaracje producenta i sprzedawcy nie wystarczą. Niezbędne są procedury kontrolne produkcji, gwarantujące niezmienną jakość wyrobów oraz ich przydatność. To nie są asekuracyjne, biurokratyczne widzimisię, ale wymogi chroniące rynek przed zalewem tandety. Osłona musi dobrze trzymać się grila, zaś owiewka być idealnie wyprofilowana i wykonana z wysokiej jakości surowca.

 

Zgodnie z normą

 

Osłony HEKO są produkowane zgodnie z międzynarodowym standardem ISO 9001: 2000. Oznacza to, że cały proces produkcji od projektu po sprzedaż i recykling ma pełną dokumentację i jest nadzorowany zgodnie z normami. Norma jest świadectwem dojrzałości wyrobu, przepustką na wszystkie rynki zbytu, potwierdzającą wysoką jakość produktów i renomę firmy. Norma zwalnia producenta i handlowca od obowiązku stałego udowadniania wysokiej jakości produktu. W HEKO za przestrzeganie procedur odpowiada pełnomocnik ds. jakości. Raz w roku dokonywany jest audyt sprawdzający, a co trzy lata odnawiany jest certyfikat.

 

Chroni przed zimnem i uszkodzeniami

 

Przydatność osłony zimowej polega przede wszystkim na tym, że chroni silnik przed mrozem, skraca czas osiągnięcia właściwej temperatury, a więc pośrednio przyczynia się do mniejszego zużycia paliwa, a także przedłuża żywotność silnika. Osłona zabezpiecza chłodnicę przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz znajdujące się pod maską przewody elektryczne i urządzenia elektroniczne. Chłodnice są najbardziej narażone na uszkodzenia, a ich naprawa lub wymiana jest kosztowna.

Większość popularnych samochodów ma chłodnice niedostatecznie zabezpieczone przed uderzeniami drobnych kamieni. Wiele aut wyposażono w fabryczne otwory poniżej atrapy chłodnicy, którymi pod maskę silnika dostają się różne przedmioty mogące być przyczyną awarii. W tych samochodach stosowanie zimowej osłony wlotu powietrza jest wręcz wskazane.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty