Mobilne myjnie dla samochodów ciężarowych i autobusów - poznaj rozwiązania Kärcher

Materiał informacyjny Karcher Professional
Materiał Karcher
Materiał Karcher
Mobilne myjnie dla samochodów ciężarowych i autobusów to sposób na skuteczne dbanie o czystość floty pojazdów, bez budowy skomplikowanej infrastruktury myjni ręcznej czy bezdotykowej. Poznaj rozwiązania Kärcher.

Rodzaje myjni pojazdów ciężarowych i autobusów

Systematyczne mycie pojazdów użytkowych pozwala utrzymać flotę w czystości, co przekłada się na pozytywne wrażenie, ale także bezpieczeństwo jazdy oraz zachowanie wartości aut. Jednak wielkość i konstrukcja samochodów ciężarowych czy autobusów wymagają specjalnej technologii czyszczenia.

Wymogi dotyczące mycia pojazdów użytkowych są dość rygorystyczne. Zanieczyszczenia zbierające się na samochodach ciężarowych różnią się w zależności od celu użytkowania i typu pojazdu. Technologia mycia powinna dobrana w taki sposób, aby niezawodnie i szybko usuwać zabrudzenia, takie jak: plamy smoliste, oleje, błoto oraz osady sezonowe (np. sól drogowa, pyłki kwiatowe, pozostałości po owadach i liściach). Jednocześnie istotne jest by nie powodować uszkodzeń powierzchni pojazdu.

Warto też mieć na uwadze różne materiały stosowane do produkcji samochodów ciężarowych - począwszy od aluminium, włókna węglowego i stali, aż po gumę i tworzywa sztuczne. Wszystkie muszą być czyszczone w sposób niezawodny i delikatny.

Na rynku dostępne są różne rodzaje myjni ciężarówek. Najczęściej spotykane to: portalowe, przejazdowe, mobilne i rotacyjne.

Myjnia portalowa (inaczej myjnia bramowa), czyli najczęściej spotykany typ swoją nazwę zawdzięcza konstrukcji, na której zamontowane są szczotki, suszarka, systemy nanoszenia środków myjących i konserwujących, łuki zraszające, a także szereg opcji dodatkowych. Elementy portalu podczas mycia poruszają się automatycznie nad stojącym nieruchomo pojazdem, usuwając zabrudzenia. Tego typu myjnie najczęściej montowane są w przystosowanych do tego halach.

Konstrukcja myjni przejazdowej składa się ze szczotek zamontowanych pionowo i poziomo, automatycznego systemu dozowania środków czyszczących oraz innych modułów dodatkowych. Pojazd jest myty w trakcie ruchu. Sterowanie zaś odbywa się w cyklu automatycznym i opiera się na fotokomórkach, które wykrywają położenie samochodu. Konstrukcja zajmuje niewielką przestrzeń i zapewnia możliwość szybkiego mycia zróżnicowanej floty pojazdów użytkowych.

Myjnie rotacyjne wykorzystywane są do czyszczenia pojazdów o nieregularnych kształtach, takich jak: śmieciarki, szambiarki, pojazdy budowlane, wywrotki itp., ale również mają zastosowanie do mycia wstępnego standardowych pojazdów. Proces usuwania zabrudzeń odbywa się przejazdowo, co oznacza, że auta przejeżdżają z minimalną prędkością przez konstrukcję składający się z różnych elementów, które są konfigurowane w zależności od specyfiki mytych pojazdów oraz typowych zabrudzeń. Bazę stanowi zwykle bramka z rotatorami myjącymi górę i boki samochodów. Uzupełnieniem mogą być moduły mycia podwozia, bramka chemiczna namaczająca pojazd, moduł rotacyjnego mycia kół i dolnych partii oraz bramka płucząca.

Ostatnim typem myjni dla aut ciężarowych są systemy mobilne, które stanowią ekonomiczne rozwiązanie dla firm posiadających niewielką flotę pojazdów ciężarowych lub autobusów. Sam proces czyszczenia obsługiwany jest przez operatora. Mycie może się odbywać zarówno w budynk, jak i na zewnątrz. Czyszczony pojazd stoi w miejscu, a obrotowa szczotka, dzięki własnemu napędowi, porusza się dookoła, usuwając zabrudzenia z powierzchni pionowych.

 

 

 

Mobilne myjnie jednoszczotkowe Kärcher - poznaj modele

Kärcher oferuje jednoszczotkowe myjnie mobilne RBS, które przeznaczone są do czyszczenia pojedynczych pojazdów użytkowych i małych flot. System obsługiwany jest ręcznie przez operatora i zapewnia kompleksowe mycie boków, przodu i tyłu samochodów ciężarowych, autobusów i ciężarówek z naczepą o wysokości do 4,2 metra.

Głównym elementem myjni mobilnej RBS jest obrotowa szczotka pionowa z wyprofilowanym włosiem polietylenowym, która skutecznie usuwa wszelkiego rodzaju zabrudzenia i jednocześnie jest delikatna dla powierzchni czyszczonych pojazdów. Napędzana jest silnikiem, przez co obsługa nie wymaga wysiłku.

Dowiedz się wszystkiego o mobilnych myjniach do aut ciężarowych i autobusów na: https://www.kaercher.com/pl/professional/myjnie-samochodowe/myjnie-pojazdow-uzytkowych.html

Myjnia wyposażona jest w koło regulujące, które umożliwia wykrywanie pionowych konturów samochodu oraz mechanizm przechylania szczotki nawet o 10°. Dzięki temu można ją łatwo dopasować do kształtów autobusów i ciężarówek, zapewniając doskonałe rezultaty czyszczenia.

Atutem myjni RBS jest specjalny system dozowania środka czyszczącego, umożliwiający wygodną regulację. Za pomocą pompki dostarcza się optymalną ilość detergentu, co przekłada się na ekonomiczne użytkowanie i niskie koszty operacyjne. Za stałe nawilżanie szczotki odpowiadają zaś zintegrowane z ramą dysze.

Mobilna myjnia jest prosta w obsłudze i bezpieczna w użytkowaniu. Stabilność manewrowania i łatwe ustawienie przy pojeździe zapewniają 2 koła prowadzące oraz 4 rolki samonastawne. Operator dzięki specjalnej osłonie chroniony jest przed rozbryzgami wody podczas pracy szczotki. Natomiast uchwyt bezpieczeństwa umożliwia bezpieczne i niemal bezwysiłkowe przesuwanie urządzenia wzdłuż pojazdu zgodnie z kierunkiem obrotu szczotki. Po zwolnieniu uchwytu ruch szczotki zostaje zatrzymany.

Cała konstrukcja została zaprojektowana z myślą o maksymalnej odporności na korozję i czynniki zewnętrzne. Ponadto zachwyca wysokiej jakości komponentami. Stabilna rama wykonana jest z lekkiego aluminium.

RBS to kompaktowe urządzenie, które zostało opracowane z myślą o szybki i dogłębnym oczyszczeniu pojazdów komercyjnych. Cały proces można kontrolować na bieżąco i dokonywać ewentualnych poprawek. Myjnia wyróżnia się natychmiastową gotowością do pracy i zajmuje niewiele miejsca dzięki zwartej konstrukcji. Urządzenia RBS mogą być stosowane zarówno na wolnym powietrzu, jak i w zamkniętych halach. Ich zaletą jest wysoka mobilność oraz niewielkie koszty eksploatacji.

Jednoszczotkowe myjnie mobilne RBS Kärcher dostępne są w 2 wersjach: RBS 6012 i RBS 6014. Zasada ich działania jest taka sama. Modele różnią się między sobą parametrami technicznymi - wysokością bramy oraz wysokością mycia.

 

Mobilna myjnia - korzyści dla Twojej firmy

Mobilne myjnie RBS Kärcher sprawdzają się w każdej firmie zarządzającej własną flotą pojazdów, m.in. w spółkach miejskich, przedsiębiorstwach komunikacyjnych, firmach transportowych, komunalnych itp. Wykorzystanie tego rodzaju systemów do czyszczenia pojazdów użytkowych przynosi wymierne korzyści.

Jednoszczotkowe myjnie Kärcher wyróżniają się zaawansowana i niezawodną technologią, która jest odpowiedzią na wymagania rynkowe. Ponadto cechują się elastycznością i wszechstronnością. Dostosowane są do obsługi różnego typu pojazdów. Mycie floty przy pomocy myjni RBS to także znacząca oszczędność czasu w porównaniu do mycia ręcznego. Jednocześnie gwarantuje doskonałe rezultatów czyszczenia.

Co więcej, inwestycja w mobilne myjnie RBS jest pod wieloma względami opłacalna. System mycia Kärcher charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacji, przystępnością cenową oraz zyskiem w perspektywie czasowej. Nie wymaga nakładów finansowych na instalację i uruchomienie.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty