III sezon Kieleckiej Ligi Kartingowej rozpoczęty. Gajda triumfuje

Karol Biela
Dubletem zespołu Galeria Echo Techpro Kart Team zakończyła się 1. runda III sezonu Kieleckiej Ligi Kartingowej. Zwyciężył Staszek Gajda przed Mateuszem Cieślickim. Podium uzupełnił Radosław Ozioro. Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Zdyb.

Wyjątkowo w piątek odbyła się runda Kieleckiej Ligi Kartingowej. Inaugurowała ona trzeci sezon rozgrywek, który będzie składał się z 8 rund, które będą przejeżdżane w innej konfiguracji toru F1GOKART.

Do zawodów przystąpiło ponad 30 kierowców, w tym kilku debiutantów, którzy poradzili sobie nadspodziewanie dobrze. Kwalifikacje wygrał Gajda, tuż przed Cieślickim, trzeci był Franz Dziwok.

W wyścigach finałowych walka była zacięta, nie obyło się również bez kar. Najwięcej działo się w wyścigu finałowym, gdzie o 3. miejsce zaciekle walczyli Dziwok, Ozioro, Mateusz Bartsch i Piotr Ciesielski. Ostatecznie szybszy był Ozioro, który przyjechał na metę tuż za drugim Cieślickim. Bezkonkurencyjny był Gajda. Ci trzej kierowcy zajęli również miejsca na podium w klasyfikacji senior.

Wśród juniorów pierwszy był Bartsch przez Ciesielskim i Mikołajem Sławińskim. Fighterem dnia został Hubert Zieliński. Wśród kobiet pewnie triumfowała Katarzyna Zdyb, która wyprzedziła Joannę Gajdę-Cieślicką.

Klasyfikację drużynową zdominował zespół Galeria Echo Techpro Kart Team, którego 3 kierowców było w pierwszej 6-tce zawodów (Gajda, Cieślicki, Ciesielski).

- To była bardzo udana runda, cieszy postawa debiutantów, którzy mam nadzieję pojawią się na kolejnych rundach. Dobrze, że pogoda i gokarty dopisały. Pierwsza runda zapowiada sporo emocji w dalszej części sezonu - powiedział Mateusz Cieślicki, organizator KLK.

Druga runda III sezonu KLK odbędzie się pomiędzy 16 a 18 sierpnia. Wszystkie informacje o KLK można znaleźć na stronie www.ligakartingowa.blogspot.com