Hirvonen górą w Japonii, Kuzaj 11.

(mp)
Mikko Hirvonen zwyciężył w Rajdzie Japonii, 14. rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata. Kandydaci do laurów w sezonie 2008 nie wywalczyli punktów.

Jadący Fordem Focusem Hirvonen wyprzedził na mecie Daniego Sordo kierującego Citroenem C4 i Henninga Solberga w Fordzie Focusie.

Pech dopadł lidera i wicelidera klasyfikacji generalnej kierowców. Na 4. odcinku specjalnym po wypadnięciu z trasy Ford Focus Marcusa Gronholm został uszkodzony i sędziowie nie zezwolili Finowi na dalszą walkę. Dawało to Sebastianowi Loebowi szanse na odrobienie strat punktowych. Planów tych nie udało się jednak zrealizować. Na 13. odcinku specjalnym  Loeb rozbił samochód. Powrócił co prawda do zawodów dzięki zasadzie Superally, ale nie udało mu się zdobyć punktów.

Leszek Kuzaj (Subaru Impreza) zajął w Rajdzie Japonii dobrą 11. pozycję ze startą 24 minut 33,1 sekundy do zwycięzcy.

Walka o tytuł rajdowego mistrza świata rozstrzygnie się podczas ostatnich dwóch rajdów tego sezonu: w Irlandii i Wielkiej Brytanii.