Bouffier najszybszy

Tomasz Szmandra
Bryan Bouffier i Xavier Panseri na Peugeocie 207 S2000 wygrali 44. Rajd Krakowski, drugą rundę mistrzostw Polski.

Bryan Bouffier i Xavier Panseri na Peugeocie 207 S2000 wygrali 44. Rajd Krakowski, drugą rundę tegorocznych mistrzostw Polski.

Francuska załoga, która broni tytułu mistrzowskiego, nie wzięła udziału w rozpoczynającym

sezon Rajdzie Magurskim, dlatego w klasyfikacji po dwóch rundach zajmuje dopiero trzecie miejsce. Na czele znajduje się Leszek Kuzaj, dla którego Rajd Krakowski okazał się bardzo pechowy. Już podczas pierwszego etapu w jego Subaru Imprezie pękł wahacz i lider punktacji dojechał do mety na 5. miejscu.

Mimo zwycięstwa na prologu Tomasza Kuchara, oraz na dwóch pierwszych odcinkach specjalnych Michała Kościuszko, to właśnie Bryan Bouffier zdominował rywalizację na trasach w okolicach Myślenic. Szanse na drugą lokatę miał Michał Sołowow, ale w jego Peugeocie 207 S2000 doszło do awarii układu wydechowego.

Ostatecznie drugie miejsce wywalczył znakomicie jadący Kajetan Kajetanowicz, pilotowany przez doświadczonego Macieja Wisławskiego. Trzecią pozycję zajęli Tomasz Czopik i Łukasz Wroński, a w klasyfikacji rajdowej drugiej ligi, czyli Pucharu PZM triumfowali Paweł Danys i Tomasz Markiewicz w Hondzie Civic Type-R.