W Turcji Sołowow na piątym miejscu w "generalce"

Karol Biela
W ten weekend odbył się 41. Rajd Bosforu będący półmetkiem Rajdowych Mistrzostw Europy. Kielecki kierowca Michał Sołowow wywalczył tam 5. miejsce.

Tureckie zawody rozpoczęły się w piątek od rozegrania dwóch „oesów”. Kielecko-krakowska załoga Synthos Cersanit Rally Team na każdej z tych prób wyjechała poza wyznaczoną przez organizatorów trasę, co przyniosło dopiero dziewiątą pozycję w tym dniu.

W sobotę po przejechaniu łącznie już ośmiu odcinków specjalnych Michał Sołowow, pilotowany przez Macieja Barana, uzyskał nieco lepsze czasy, co przełożyło się na piąte miejsce w „generalce”.

Niedzielny i zarazem najdłuższy etap 41. Bosphorus Rally składał się z sześciu „oesów” o łącznym dystansie ponad 117 kilometrów.

Na mecie najwyższe miejsce na „pudle” zajął niepokonany w tym sezonie Fin Juho Hänninen. Drugie miejsce wywalczył turecki kierowca Yağiz Avci, a za nim ulokował się Włoch Luca Rossetti. Reprezentant Automobilklubu Kieleckiego ostatecznie zajął piątą lokatę w klasyfikacji generalnej rajdu.