Skończył się Dakar 2005

(mp)
Po ponad dwóch tygodniach zmagań zakończył się Rajd Dakar 2005 – jedna z największych imprez motoryzacyjnych tego sezonu.

Polscy motocykliści z zespołu Orlen Team Marek Dąbrowski i Jacek Czachor uplasowali się na 11. i 12. pozycji w klasyfikacji generalnej motocyklistów. Wygrał Cyril Despres. Drugie miejsce zajął Marc Coma, a trzecie Alfie Cox.

Krzysztof Hołowczyc i Jean Marc Fortin zajęli w klasyfikacji generalnej samochodów osobowych 60. miejsce. Zwyciężyła załoga Stephane Peterhansel/Jean-paul Cottret. Na pozostałych stopniach podium stanęły ekipy Luc Alphand/Gilles Piccard i Jutta Kleinschmidt/

Fabrizia Pons.

Na liście zgłoszeń tegorocznego Rajdu Dakar znajdowały się 233 motocykle, 166 samochodów, 69 ciężarówek oraz 227 samochodów wspierających. Metę zdołało osiągnąć tylko 104 kierowców motocykli, 75 samochodów i 37 ciężarówek. Pokonali oni ponad 8 956 km pustynnych bezdroży.