Pamiętają o Kubicy

(red) źródło: Mototarget
W ubiegły weekend uczestnicy i organizatorzy wyściów serii World Series by Renault pokazali, że nie zapominają o swoim pierwszym mistrzu.

Robert Kubica wywalczył tytuł mistrzowski w tej kategorii w 2005 roku, podczas pierwszej edycji zawodów tej serii wyścigowej. Teraz wszyscy młodzi zawodnicy z World Series by Renault pozdrowili Polaka podczas rundy rozgrywanej na torze Motorland Aragon i życzyli mu szybkiego powrotu do zdrowia.

Przed rozpoczęciem drugiego wyścigu World Series by Renault zaprezentowano ogromny transparent z wizerunkiem Roberta Kubicy i napisem "See you soon Robert!!!" (Do zobaczenia wkrótce Robert). Miły gest został uwieczniony na zdjęciu, na którym znalazła się cała stawka zawodników startujących w serii.

Jaimie Alguersuari Senior, prezydent firmy RPM Racing, który jednocześnie jest organizatorem WSbR, powiedział: "Robert zdobył w World Series by Renault swój najistotniejszy tytuł przed przeniesieniem się do Formuły 1. W Formule Renault 3.5 pokazał swoje umiejętności, determinację i wspaniałe cechy. Rok 2005 był kluczowym w jego karierze. Zostawił w WSbR po sobie piękny ślad dlatego chcemy mu przesłać nasze wsparcie."