Motocyklowe GP Portugalii

(mp)

W miniony weekend rozegrano Grand Prix Portugalii - eliminację motocyklowych Mistrzostw Świata 2005.

W klasie 125 cm3
zwycięzcą został Mika Kallio na KTM-ie, który zaledwie o 0,08 sekundy wyprzedził Hectora Faubela startującego Aprillią. Trzeci był Thomas Luthi jadący Hondą.

W ogólnej klasyfikacji prowadzi Marco Simoncelli z zespołu Nocable.it Race z 25 punktami. Na drugiej pozycji plasuje się Mika Kallio (Red Bull KTM - 20 pkt), a na trzeciej Fabrizio Lai (Racing World - 16 pkt).

W klasie 250 cm3
pierwsze miejsce zajął Casey Stoner prowadzący Aprilię, drugie Andrea Dovizioso na Hondzie, a trzecie Randy De Puniet jadący Aprilią.

Liderem klasyfikacji generalnej w klasie 250 cm3
jest Daniel Pedrosa (Telefonica Movistar 250 - 38 pkt). Za nim plasują się Andrea Dovizioso (Honda Team Scot  - 33 pkt) i Alex De Angelis (MS Aprilia Italia Corse - 27 pkt).

W najmocniejszej klasie Moto GP zwycięzcą GP Portugalii został Alex Barros startujący Hondą. Wyprzedził on Valentiono Rossiego na Yamasze i Maxa Biaggiego (Honda).

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajmuje Valentino Rossi (Gauloises Yamaha Team) z 45 punktami. Drugi jest Alex Barros (Camel Honda Team - 38 pkt), a trzeci Marco Melandri (Telefonica Movistar Honda - 29 pkt).