Młodzi kończą sezon

Michał Kondrowski
Kilka tygodni po ostatniej rundzie Rallycrossu przyszedł czas na zakończenie sezonu w Szayocrossie.

Na torze w Słomczynie odbyła się VI runda KJS Rallycross.

Ta dyscyplina jest szansą dla młodych, którzy przy nie dużym nakładzie finansowym mogą spróbować swoich sił w sporcie motorowym. Tutaj zawodnicy ścigają się autami o konstrukcji rurowej na podzespołach z "malucha", które wyglądem

przypominają popularne buggy. Dzięki niewielkiej masie pojazdu i "podrasowanemu" silnikowi można rozwinąć większe prędkości niż seryjnym Fiatem 126p. Z Sekcji Młodych Automobilklubu Rzemieślnik droga do sportowej kariery już jest o wiele krótsza i bagaż doświadczeń już jest większy. Potwierdza się to w

Mistrzostwach Polski w Rallycrossie gdzie zawodnicy z sekcji zajmują czołowe pozycje w klasie 1 i 2.

Zwycięzcą ostatniej rundy Szayocrossu został Łukasz Kutyna, jednak punktów starczyło mu na zajęcie czwartego miejsca w klasyfikacji końcowej. Konrad Osienienko - drugi w Słomczynie - wskoczył na trzecie miejsce tuż za Tomaszem Brokerem. Mistrzem Szayowozów na rok 2004 został Bartek Łukaszewicz mimo iż na ostatniej rundzie zajął dopiero piąte miejsce.