Dublet Ferrari, Kubica z 3. rzędu

Tomasz Szmandra
Felipe Massa powtórzył ubiegłoroczny wyczyn i wygrał kwalifikacje przed wyścigiem o Grand Prix Malezji.

Brazylijczyk wywalczył dziesiąte pole position w swojej karierze, wyprzedzając o prawie pół sekundy swojego kolegę z zespołu Ferrari, Kimiego Raikkonena. Z drugiego rzędu do

jutrzejszego wyścigu wystartują Heikki Kovalainen i Lewis Hamilton (obaj McLaren-Mercedes), a z trzeciego Jarno Trulli (Toyota) i Robert Kubica (BMW Sauber).

W pierwszej części kwalifikacji na torze Sepang, najlepszy czas uzyskał niespodziewanie Jarno Trulli (1.35,205) wyprzedzając Kovalainena (1.35,227), Massę (1.35,347) i Hamiltona (1.35,392). Kubica (1.35,794) zajął ósmą lokatę, ale w drugiej części sesji Polak był już szósty (1.34,811).

Pierwszą lokatę tym razem zajął Raikkonen (1.34,188) przed Massą (1.34,412) i Hamiltonem (1.34,627).

10. najszybszych zawodników walczyło o najlepsze miejsca na starcie jutrzejszego wyścigu w finałowej części kwalifikacji. Tym razem szybszy był Massa (1.35,748), który wyprzedził Raikkonena (1.36,230), Kovalainena (1.36,613), Hamiltona (1.36,709), Trulli'ego (1.36,711) i Kubicę (1.36,727).

Siódme miejsce zajął kolega Kubicy z niemiecko-szwajcarskiego zespołu, Nick Heidfeld (1.36,753), którego przystopowali kierowcy McLarena. - Pod koniec sesji Hamilton i Kovalainen mocno zwolnili, żeby zaoszczędzić paliwo na wyścig. Musiałem ich ominąć i przez to straciłem sporo czasu - mówił zdenerwowany Niemiec.