Końcówka sezonu w Rallycrossie

Michał Kondrowski
29 i 30 września na torze w Toruniu odbyła się przedostatnia runda Mistrzostw Polski w Rallycrossie.

Zawody okazały się bardzo szczęśliwe dla zawodników Automobilklubu Rzemieślnik. We wszystkich klasach zajęli oni pierwsze miejsca.

W klasie 2, markowej klasie Fiatów Seicento i Cinquecento, zwyciężył Igor Gregorczyk. Drugi na mecie był obrońca tytułu mistrzowskiego, Tomasz Oleksiak. Trzecie miejsce wywalczył Jacek Chojnacki, który w tym roku świętuje 30-lecie startów w sportach motorowych. Na przykładzie Jacka widać, jak dużą przewagę ma doświadczenie i opanowanie nad temperamentem. Wszyscy trzej zawodnicy z podium reprezentują Automobilklub Rzemieślnik.

Druga pozycja w Toruniu wystarczyła aby Tomasz Oleksiak obronił tytuł i drugi raz z rzędu został Mistrzem Polski w klasie 2.

Piotr Tyszkiewicz w VW Polo zwyciężył w klasie 3. Warszawskiemu kierowcy udało się wyprzedzić lokalnych zawodników, którzy przeważnie wygrywają w domowych zawodach. Tym razem udało się pokonać konkurentów, chociaż nie obeszło się bez kontaktowej jazdy, która pozostawiła trwałe ślady na błotnikach i drzwiach. Drugi był Maciej Nasiłowski, a trzeci linię mety przekroczył Michał Guranowski.

Klasa 6 (auta z napędem na tylną oś) coraz zacieklej walczy o punkty. Na rundę przed końcem sezonu sędziowie musieli studzić emocje zawodników ostrzeżeniami za ostrą rywalizację na torze. W finałach zwyciężył Łukasz Tyszkiewicz, który jednak startował gościnnie w tej klasie ze względu na brak konkurentów. Mimo teoretycznie słabszego auta i większego doświadczenia rywali, wywalczył on pierwsze miejsce w finałowym biegu. Drugi w finale, ale pierwszy klasie 6 był Bohdan Ludwiczak w BMW. Trzecie miejsce w biegu i drugie w klasie zajął Krzysztof Szeszko. Łukasz Zoll po ostrej walce musiał pogodzić się z karą i utratą pierwszej pozycji, co pozwoliło awansować konkurentom o jedną pozycję wyżej.

Marcin Wicik został Mistrzem Polski w klasie 4. Zawodnik Automobilklubu Rzemieślnik zgromadził dużą przewagę punktową nad pozostałymi konkurentami, co pozwala mu nawet na opuszczenie ostatnich zawodów bez ryzyka utraty pierwszej pozycji.

20 października na torze w Słomczynie koło Grójca zostanie rozegrana VIII, ostatnia runda MPRC w roku 2007. Na podwarszawskim torze poznamy Mistrzów poszczególnych klas. Emocji nie zabraknie.