Wyścig górski Magura Małastowska: Dubai Mistrzem Polski, dwie wygrane Kluzy

Bartosz Gubernat
Dubai zadebiutował w GSMP w tym roku i wygrał klasyfikację generalną
Waldemar Kluza okazał się najszybszy w obu ostatnich rundach tego sezonu. Tym samym zapewnił sobie tytuł wicemistrza kraju w klasyfikacji generalnej Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Już w sobotę wygrał ją debiutujący w cyklu Dubai, który na mecie zameldował się jako drugi.

Zawody rozgrywane na terenie Magurskiego Parku Narodowego były bardzo emocjonujące. Sobotnią, 15. rundę  wygrał Waldemar Kluza, który wyprzedził Dubaia i Andrzeja Szepieńca. Tak klasyfikacja dała odpowiedź na najważniejsze pytania dotyczące „generalki”. 20 punktów za wygraną pozwoliło Kluzie zapewnić sobie srebro, a Dubai przypieczętował tytuł.

Przeczytaj także: "L,Equipe": Bianchi po operacji, oddycha samodzielnie

- Postawiłem wszystko na jedną kartę i nie żałowałem Colta nic, żyłowałem obrotami co się dało, zaryzykowałem i jak widać świetny czas – mówił po sobotniej rywalizacji Waldemar Kluza.

Tuż za pierwszą trójką sklasyfikowano Marcina Słobodziana, który do trzeciej pozycji stracił zaledwie 0,677 sek. Piąte miejsce wywalczył najlepszy kierowca grupy samochodów historycznych - Piotr Ostrowski, który po raz pierwszy zaprezentował nowe Mitsubishi Lancer Evo VI. Podium w tej grupie uzupełnili Rafał Szumiec ścigający się Lancią Deltą Integrale oraz Jerzy Gołębiowski w Fordzie Escorcie Cosworth.

W grupie A, zdecydowanie wygrał Krzysztof Maszczyk, a najlepszym zawodnikiem grupy N okazał się Mateusz Gołek w Lancerze Evo. Najszybszym kierowcą przednionapędowych samochodów na okazał się Piotr Ruciński w Fiacie Seicento Proto, którego sklasyfikowano po dwóch podjazdach wyścigowych na 13 miejscu.

W niedzielę „generalkę” po raz drugi wygrał Waldemar Kluza. Drugi czas wykręcił Marcin Słobodzian, który dzięki temu wywalczył tytuł drugiego Wicemistrza Polski. Podium po raz pierwszy w tym sezonie uzupełnił Tomasz Myszkier w Ferrari F430.

W debiucie Magury Małastowskiej w cyklu GSMP rekord trasy: 1.27.873 ustanowił Waldemar Kluza.