Świetna passa Ferrari

(mp)
Rubens Barrichello prowadzący Ferrari stanął na najwyższym podium Grand Prix Chin rozegranego w Szanghaju.

Rubens Barrichello prowadzący Ferrari stanął na najwyższym podium Grand Prix Chin. Było to kolejne z rzędu zwycięstwo zawodnika włoskiego teamu.

Barrichello startujący z pole position nie oddał prowadzenia aż do mety. Na drugiej pozycji uplasował się Jenson Button z zespołu BAR-Honda, a na trzeciej Kimi Raikkonen z West-McLaren. Mistrz świata Michael Schumacher zajął dopiero 12. miejsce.

Barrichello zwyciężył także w poprzednim GP rozegranym na torze Autodromo Nazionale di Monza we Włoszech.

Po raz pierwszy w historii wyścigi Formuły 1 odbyły się w Chinach. Zawodnicy rywalizowali na szanghajskim torze mając do pokonania 56 okrążeń. Przejechali łącznie ponad 305 km. Wybudowanie toru w Shanghaju, na którego trybunach zasiąść może 200 tys. osób, kosztowało 325 milionów dolarów.