Pedersoli zwyciężył w Rajdzie Polski

łm
Włoch Luca Pedersoli (Peugeot 306 Maxi) został zwycięzcą 61. Rajdu Polski, drugiej eliminacji mistrzostw Europy.

Wł**och Luca Pedersoli(Peugeot 306 Maxi) został zwycięzcą 61. Rajdu Polski, drugiej eliminacji mistrzostw Europy.**

Drugie miejsce, ze stratą 32,1 s zajął Leszek Kuzaj (Subaru Impreza STi).

Losy wyścigu rozstrzygnęły się podczas ostatnich sobotnich odcinków specjalnych. Pedersoli, który objął prowadzenie po 16-tym "oesie", do końca powiększał przewagę nad Kuzajem. Na trzecie miejsce z dziewiątego awansował Francuz Simon Jean-Joseph (Renault Clio S1600).

Na czwartym miejscu ukończył rajd Tomasz Kuchar (Mitsubishi Lancer), który wyprzedził piątego w klasyfikacji mistrza Europy, Belga Bruno Thiry`ego (Citroen C2 S1600) zaledwie o 0,6 sekundy.