Gwiazda Hella świeci najjaśniej

(opr)
Pod względem jakości oświetlenia, nowoczesnych rozwiązań i związanej z nimi elektroniki sterującej, Hella wydaje sie nie mieć konkurencji.
Pod względem jakości oświetlenia, nowoczesnych rozwiązań i związanej z nimi elektroniki sterującej, Hella wydaje sie nie mieć konkurencji. Tak przynajmniej wynika z testów i kontraktów zawieranych z producentami samochodów.
Gwiazda Hella świeci najjaśniej

 

Niemiecki magazyn motoryzacyjny "Auto Bild" (nr 43 z 27.10.06), po przebadaniu w teście 22 samochodów, ocenił jako najlepsze reflektory główne Helli montowane w Mercedesie klasy GL. To kolejne wyróżnienie dla techniki oświetleniowej z Lippstadt. Natomiast w numerze 24 pisma fachowego "Auto/Straßenverkehr" z 01.11.06 podano wyniki testu oświetlenia. I tu system inteligentnego oświetlenia

Gwiazda Hella świeci najjaśniej

przedniego ILS w Mercedesie klasy E uznany został za "bezkonkurencyjny i wzorcowy dla całego przemysłu".

 

Nowe wzorce

System jest wspólną konstrukcją Helli i Mercedesa. W efekcie jako pierwszy samochód na świecie nowa generacja klasy E oferuje adaptacyjne przednie reflektory, które dostosowują się do sytuacji drogowej i pogodowej, co oczywiście oznacza wzrost poziomu bezpieczeństwa.
Także w dziedzinie oświetlenia tylnego Hella ustanawia nowe wzorce. Kształt tylnych lamp zespolonych C4 Picasso przypomina żagiel. Hella dostosowała technologię oświetleniową wnętrza lampy do tego płynnego kształtu zewnętrznego. Wraz z segmentami LED umieszczonymi
w górnych, środkowych i dolnych fragmentach światłowodów, funkcję tylnych świateł

Gwiazda Hella świeci najjaśniej

pozycyjnych przejmują cztery trójwymiarowe, plastikowe, światłowodowe pryzmaty, ułożone równolegle, trójwymiarowo.

Segmenty LED są wyposażone w cztery diody świetlne każdy. Światło cofania i kierunkowskazu umieszczono pod gładką szybą po prawej, obok światła pozycyjnego. Podobnie jak to jest w przypadku światła stopu po prawej na dole, źródłami światła są tu żarówki. Ta innowacja pozwala na tworzenie

Gwiazda Hella świeci najjaśniej

tylnych lamp zespolonych o ekstremalnie płaskiej konstrukcji, podkreślajacej wyjątkowe kształty auta.

Biksenony i bihalogeny

Do C4 Picasso Hella dostarcza również biksenonowe reflektory główne zakrętowe i nowoczesne oświetlenie wnętrza. Także biksenonowe reflektory ukryte w lampach o kształcie migdałów w nowym Peugeocie 407 Coupé to dzieło inżynierów Helli. W wyposażeniu Platinum oferowane są lampy z funkcją dynamicznego doświetlania zakrętów. Dzięki temu zasięg świateł mijania w ciasnych łukach zostaje niemal podwojony.
Podobnie jest z przednimi lampami Skody Roomster - także tę nowość rynkową wyposaża Hella w dynamiczne reflektory bihalogenowe. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie miasteczka ruchu drogowego w Radomsku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty