Ubezpieczenia Auto Casco - sprawdź, kto najlepiej likwiduje szkody

redakcja.regiomoto
Ubezpieczenia Auto Casco - sprawdź, kto najlepiej likwiduje szkody
Ubezpieczenia Auto Casco - sprawdź, kto najlepiej likwiduje szkody
TNS Pentor zbadał satysfakcję kierowców z procesu likwidacji szkody z ubezpieczenia AC. Na czele firmy sprzedające polisy przez Internet i telefon.
Ubezpieczenia Auto Casco - sprawdź, kto najlepiej likwiduje szkody
Ubezpieczenia Auto Casco - sprawdź, kto najlepiej likwiduje szkody

Ankieterzy rozmawiali z klientami następujących towarzystw ubezpieczeniowych: Allianz, Aviva Direct, Axa Direct, Compensa, Ergo Hestia, Generali, HDI Asekuracja, Interrisk, Link4, PZU, Uniqa, Warta. Pytali o to, jak firmy radzą sobie z likwidacją szkód z ubezpieczenia Auto Casco.

W pytaniu o to, czy klienci posiadający polisy AC byliby skłonni rekomendować innym swojego ubezpieczyciela, najwięcej punktów dostało Link4 (7,8 punktów na 10 możliwych).

Link4 zwyciężyło także w rankingu ogólnego zadowolenia klientów z posiadanego ubezpieczenia komunikacyjnego. Swoją skłonność do pozostania w Link4 klienci tego towarzystwa oszacowali na poziomie 8 punktów na 10 możliwych. Wysokie noty otrzymała również Aviva Direct (7,6 pkt.), a wśród tradycyjnych ubezpieczycieli – Allianz (7,5 pkt.) i Generali (7,5 pkt.).

Jakość procesu likwidacji szkody za pośrednictwem warsztatu najwyżej ocenili klienci Link4. Zastosowane w tej części badania zmienne badawcze, opisujące między innymi jakość obsługi w momencie zgłoszenia szkody i obsługi przez warsztat podczas likwidacji szkody, uzyskały wśród klientów Link4 średnią wartość na poziomie 79,9 punktów na 100 możliwych. Na kolejnych miejscach znalazły się towarzystwa: Interrisk (78,9 pkt.), Ergo Hestia (78,1 pkt.) i Allianz (77,9 pkt.).

W części badania dotyczącej udziału rzeczoznawcy w likwidacji szkody najwyższe noty zebrały towarzystwa: Axa Direct i Warta (po 74,6 pkt. na 100 możliwych), a następnie Aviva Direct (74,5 pkt.) i Generali (74,3 pkt.). Link4 uzyskało 73,6 pkt.

Badanie TNS Pentor przeprowadzono w marcu 2011 roku na grupie 1248 respondentów, którzy likwidowali szkodę z ubezpieczenia AC w jednym z 12 towarzystw ubezpieczeniowych (średnio 104 klientów pojedynczego ubezpieczyciela), przy czym poszczególni respondenci oceniali tylko tego ubezpieczyciela, z którego usług korzystali.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty