Najlepsza strona do sprawdzenia VIN - ranking 2024

Materiał promocyjny Semantic
W epoce cyfrowej, w której obecnie funkcjonujemy, zakup używanego samochodu staje się niezwykle prostym zadaniem. Dzięki internetowym serwisom z ogłoszeniami o sprzedaży pojazdów z całej Polski czy nawet świata, wystarczy kilka kliknięć, aby odnaleźć swój pojazd marzeń. Niemniej jednak, czy aby na pewno jesteśmy w 100% pewni stanu technicznego i historii użytkowania pojazdu który zamierzamy nabyć?

Opisy udostępniane przez sprzedających to tylko część informacji jakie możemy pozyskać na temat samochodu który zamierzamy zakupić. Dostęp do szerszych danych możemy na szczęście pozyskać w bardzo prosty sposób. Historia pojazdu, ewentualne wypadki, czy przeglądy – to wszystko jest zapisane pod jednym wyjątkowym numerem, znanym jako VIN. Sam numer jednak to nie wszystko, by uzyskać pełną historię pojazdu który nas interesuje. Do tego potrzebujemy odpowiedniego narzędzia.

Specjalne serwisy internetowe oferują sprawdzenie VIN (lub tablicy rejestracyjnej) dzięki czemu jesteśmy w stanie uzyskać pełne spektrum wiedzy na temat samochodu który nas interesuje. Ale które z tych serwisów są najbardziej godne polecenia? Oto nasz ranking TOP 3 stron, gdzie najlepiej sprawdzić numer VIN. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem!

Strony do sprawdzania VIN. Ranking Top 3

  • Autobaza - najtańszy i najlepszy dekoder VIN - jeden z najpopularniejszych serwisów w Polsce posiadający szeroką bazę danych z wiarygodnych źródeł.
  • VIN-INFO - jedna z najstarszych firm działające w branży raportów VIN w Polsce. Korzystne oferty pod kątem raportów historii pojazdów z USA czy wycen ich wartości.
  • carVertical - strona do sprawdzania VIN która jest dobrym wyborem przy większej ilości raportów z uwagi na specjalne promocje.

Najlepsza strona do sprawdzenia VIN. Gdzie warto sprawdzić historię pojazdu?

Jeśli planujesz zakupić używany samochód, to warto skorzystać z jednego z poniższych serwisów specjalizujących się w sprawdzaniu historii samochodów na podstawie numeru VIN.

Najlepsze strony do sprawdzenia VIN działające na polskim rynku:

Autobaza
Autobaza.pl to zaawansowana platforma, która umożliwia sprawdzenie historii pojazdu nie tylko za pomocą numeru VIN, ale także numeru rejestracyjnego. Co istotne, serwis zapewnia dostęp do szerokiej gamy informacji, obejmujących dane o liczbie poprzednich właścicieli, stanu technicznego pojazdu, jego przebiegu czy szczegółów związanych z ewentualnymi wypadkami czy jego kradzieżą. Chciałbyś się upewnić, czy samochód, którym jesteś zainteresowany, przechodził regularne przeglądy? Autobaza.pl dostarczy także takich informacji, wyświetlając pełną historię serwisową pojazdu która była rejestrowana.

sprawdź auto po vin

Dodatkowym atutem serwisu Autobaza.pl jest nie tylko szeroki zakres informacji dostarczanych przy generowaniu raportu ale również ich wiarygodność.
Cenowo Autobaza wypada bardzo atrakcyjnie w porównaniu do konkurencji. Jest to najtańszy raport dostępny na rynku. Koszt pojedynczego raportu wynosi około 60 zł, a za dodatkowe 5 zł otrzymujemy ekspercką wycenę wartości pojazdu adekwatną do stanu pojazdu.

VIN-INFO
Jako jeden z pionierów usług zajmujących się dekodowaniem numerów VIN online w Polsce, serwis VIN-INFO zdobył szerokie uznanie wśród swoich użytkowników. Za pośrednictwem narzędzia, można uzyskać istotne informacje o naszym potencjalnym lub obecnym pojeździe. W skład takich danych zaliczamy liczbę poprzednich właścicieli, występowanie pojazdu w rejestrze aut skradzionych czy potencjalne ukryte uszkodzenia. Rzetelność tych danych jest zapewniona dzięki zaufanym źródłom z jakich są pozyskiwane. Serwis wykorzystuje własną bazę danych w której gromadzone są wszelkie informacje o pojazdach jak również dodatkowe zewnętrzne takie jak np. National Motor Vehicle Title Information System, NMVTIS czy National Highway Traffic Safety Administration, NHTS. Dodatkowo niektóre dane mogę pochodzić z oficjalnych baz urzędowych.

sprawdzenie samochodu po vin

Atutem serwisu VIN-INFO również jest jego elastyczność w kwestii cen raportów. Opłata za raport jest zależna od zakresu i głębokości informacji, które użytkownik chce uzyskać. Darmowy wstępny przegląd numeru VIN dostarcza podstawowych informacji o pojeździe i na ich podstawie klient sam decyduje, jak dokładny raport chce zakupić. Ceny rozpoczynają się już od 69,90 zł. Ponadto, za symboliczną złotówkę można dodać raport historii pojazdu z USA lub wycenę wartości pojazdu.

Dzięki możliwości indywidualnego dostosowania zakresu informacji do własnych potrzeb, VIN-INFO staje się doskonałym wyborem dla szerokiego spektrum użytkowników. Oferuje on precyzyjne informacje o historii pojazdu, jednocześnie dbając o budżet klienta. VIN-INFO nie tylko wyróżnia się nowoczesnym podejściem do kwestii raportów VIN ale również ich funkcjonalnością. Przede wszystkim jednak gwarantuje wiarygodność i aktualność dostarczanych informacji. To bez wątpienia jeden z najbardziej zaufanych portali w Polsce, jeśli chodzi o sprawdzanie auta po VIN.

carVertical
carVertical to serwis, który z pewnością spełni potrzeby każdego użytkownika. Oferuje szczegółowe raporty dotyczące historii pojazdów, zawierające informacje o liczbie poprzednich właścicieli, archiwalne zdjęcia, a także zapisy o ewentualnych ukrytych uszkodzeniach lub kradzieżach.

Warto pamiętać, że choć baza danych carVertical jest systematycznie rozszerzana, nie każdy pojazd może być w niej dostępny, szczególnie jeśli chodzi o starsze modele samochodów. W takich przypadkach można oczekiwać jedynie podstawowych informacji, takich jak wyposażenie czy typowe usterki.

sprawdzanie samochodu po vin

Ceny raportów w carVertical są bardzo korzystne. Za pojedynczy raport zapłacimy jedynie 78,99 zł. Jeśli decydujemy się na zakup dwóch raportów, cena jednego wynosi 49,99 zł (łącznie 2 raporty kosztują 99,98).

carVertical oferuje również specjalne oferty dla dealerów samochodowych, co czyni ten portal jeszcze bardziej atrakcyjnym na rynku.

Popularność carVertical w Polsce nie jest przypadkowa i wynika głównie z promocji prowadzonej przez znanych twórców internetowych oraz przez wykorzystywanie baz danych pochodzących wyłącznie z wiarygodnych źródeł. Dlatego, jeśli poszukujesz rzetelnych danych dotyczących historii samochodu, carVertical stanowi jedno z najlepszych rozwiązań.

Wiarygodność danych z dekodera VIN: Jak pewne są takie informacje?

Numer VIN to klucz do poznania przeszłości każdego samochodu. Dzięki nowoczesnym technologiom tworzone są zaawansowane bazy danych, które gromadzą informacje o pojazdach z odwołując się do różnych źródeł. Niemniej jednak, czy dekoder VIN zawsze dostarcza pełne dane o dowolnym pojeździe?

W przypadku nowszych pojazdów, szczególnie tych, które mają mniej niż 10 lat, odpowiedź brzmi: "prawie zawsze". Systemy monitorujące historię samochodów korzystają z danych od ubezpieczycieli, warsztatów samochodowych czy organów ścigania. To sprawia, że w przypadku młodszych aut mamy duże prawdopodobieństwo uzyskania dokładnych informacji o ich historii.

Jednak problemy pojawiają się w przypadku starszych pojazdów. Samochody starsze niż 10 lat pochodzą z czasów, gdy technologie rejestrowania historii nie były tak rozwinięte jak teraz. Dlatego starsze auta mogą nie mieć pełnej cyfrowej historii w bazach danych. Jest to spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak import z zagranicy, mała liczba właścicieli lub brak zarejestrowanych zdarzeń w historii pojazdu.

sprawdzanie auto po vin

Dlatego też, korzystając z dekodera VIN, warto zachować ostrożność. Szczególnie w przypadku starszych samochodów warto poszukać dodatkowych źródeł informacji, takich jak dokumentacja serwisowa, historie przeglądów technicznych lub rozmowy z poprzednimi właścicielami.

Sprawdzenie auta po VIN. Dlaczego warto?

Numer VIN (Vehicle Identification Number) to znacznie więcej niż tylko zestaw liter i cyfr. Stanowi on unikalny identyfikator, który zawiera pełną historię danego pojazdu. Dzięki profesjonalnym narzędziom do dekodowania numeru VIN których przykłady zaprezentowaliśmy, możemy uzyskać wiele istotnych informacji, które są niezwykle istotne dla każdej osoby planującej zakup używanego auta. Oto, co dokładnie można dowiedzieć się dzięki analizie numeru VIN:

  1. Dane techniczne: podstawowe parametry samochodu, takie jak rok produkcji, rodzaj paliwa czy spalanie. To pozwoli na łatwiejsze ocenienie, czy dany model spełnia nasze oczekiwania.
  2. Historia pojazdu po VIN: pula ważnych informacji takich jak to, czy samochód wcześniej uczestniczył w wypadku lub przeszedł poważne naprawy? Analiza VIN jest w stanie dostarczyć również takich informacji.
  3. Archiwalne zdjęcia: posiadanie wizualnego potwierdzenia stanu pojazdu z przeszłości może być bezcenna, zwłaszcza jeśli masz wątpliwości co do jego obecnego stanu.
  4. Sprawdzenie kradzionych pojazdów: nikt nie chciałby nabyć skradzionego samochodu. Dekoder VIN pozwoli na weryfikację tego stanu poprzez dostęp do krajowych i międzynarodowych baz danych, weryfikując czy dany pojazd nie jest poszukiwany przez organy ścigania.
  5. Analiza przebiegu: istotna informacja weryfikująca, czy przebieg podany przez sprzedawcę jest zgodny z rzeczywistością. Ewentualne nieścisłości mogą stanowić sygnał do bardziej szczegółowej weryfikacji lub nawet odstąpienia od zakupu.
  6. Szczegółowe informacje o wyposażeniu: sprawdź, czy dodatkowe funkcje i wyposażenie, które prezentuje sprzedawca, rzeczywiście istnieją w danym modelu.
  7. Liczba zapytań o VIN: częste sprawdzanie VIN tego samego auta może sugerować problematyczną historię pojazdu. Warto zachować czujność w takiej sytuacji!

Sprawdzenie auta po VIN przed zakupem auta wydaje się bardzo uzasadnioną decyzją. Zakup pełnego raportu VIN, w który wystarczy zainwestować kilkadziesiąt złotych pozwoli uniknąć w przyszłości nieprzyjemnych niespodzianek i da pewność co do historii i stanu pojazdu które pragniemy nabyć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na motofakty.pl Motofakty