Marka Peugeot Partnerem 27. Wielkiej Gali Integracji

Paweł Piątek
Marka Peugeot już po raz jedenasty była Partnerem Wielkiej Gali Integracji i zaprezentowała ofertę skierowaną do osób z niepełnosprawnością.
Marka Peugeot już po raz jedenasty była Partnerem Wielkiej Gali Integracji i zaprezentowała ofertę skierowaną do osób z niepełnosprawnością. Marta Kuśmierz
Marka Peugeot już po raz jedenasty była Partnerem Wielkiej Gali Integracji i zaprezentowała ofertę skierowaną do osób z niepełnosprawnością.

Wielka Gala Integracji, której kolejna edycja odbyła się 5 listopada w warszawskiej Arenie Ursynów, to największe tego typu wydarzenie w Polsce, organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Jej głównym celem jest spotkanie osób z niepełnosprawnością z całej Polski, a także osób publicznych, polityków, organizacji pozarządowych, mediów czy firm angażujących się w działania na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Tegoroczna gala zgromadziła 1500 uczestników. Ponadto dzięki transmisji na portalu Niepelnosprawni.pl oraz na kanale YouTube, galę obejrzało dodatkowo 3500 osób.

Jak co roku wydarzenie było okazją do podsumowań oraz wspomnień, ale również do zaprezentowania planów na przyszłość organizacji założonej przez Piotra Pawłowskiego. Tradycyjnie nie zabrakło też muzycznych gwiazd i prezentacji twórczości artystów z niepełnosprawnością.

Podczas gali uhonorowano Medalami Przyjaciel Integracji osoby i instytucje, które wyróżniają się otwartością i wrażliwością oraz działają nie z formalnego obowiązku, ale chęci budowania społecznej integracji. Nagroda powstała w celu promowania cennych inicjatyw i działań na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością w Polsce. Wśród laureatów ubiegłych edycji znajduje się również marka Peugeot – w 2013 roku otrzymała to zaszczytne wyróżnienie za program Peugeot bez Barier, którego założeniem jest poprawa mobilności osób z niepełnosprawnością.

W ramach tego programu, prowadzonego od 2011 roku, marka Peugeot oferuje wsparcie w dostosowaniu samochodu do indywidualnych potrzeb, doradztwo oraz formalną pomoc w uzyskaniu dofinansowania na jego zakup. W naturalny sposób marka Peugeot nawiązała współpracę z Integracją i w 2012 roku została po raz pierwszy partnerem Wielkiej Gali. Od tej pory jest nim co roku. Założyciel Integracji – Piotr Pawłowski – od początku współpracy wspierał ideę programu Peugeot bez Barier, był doradcą przy jego tworzeniu i inspirował do działania.

Nieocenione było również jego wsparcie przy realizowanym przez Peugeot i Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom (SPiNKa) bezprecedensowym projekcie adaptacji samochodu Peugeot Partner na potrzeby kierowcy z czterokończynowym porażeniem.

Pierwszym etapem projektu było ufundowanie przez Peugeot Polska samochodu bazowego – Peugeot Partnera. Kolejnym –sfinansowanie skomplikowanej adaptacji, której koszt znacznie przekracza 200 000 złotych. Adaptacja pojazdu została sfinansowana przede wszystkim z funduszu prewencyjnego PZU, ale także środków Fundacji PKO Banku Polskiego, zbiórki charytatywnej fundacji K40, darowizn firm i osób prywatnych.
Autorem adaptacji jest Zbigniew Zawada z firmy ASDON.

Na tegorocznej Wielkiej Gali Integracji marka Peugeot zaprezentowała adaptacje do bezpiecznego i wygodnego przewozu osób z niepełnosprawnością modeli Peugeot e-Expert i e-Traveller w wersji w 100% elektrycznej. Adaptacje te są przystosowane do przewozu od 5 do 8 osób łącznie z wózkiem lub do 9 osób bez wózka.
Obecnie adaptacja modelu Peugeot e-Expert i e-Traveller do przewozu osób na wózkach jest możliwa na bazie wersji wyposażonej w baterię o pojemności 50 kWh lub 75 kWh.

Główne zalety adaptacji:

  • ułatwiająca podróż obniżona podłoga i rampa najazdowa o łagodnym kącie wzniesienia i wspomaganiu procesu składania i rozkładania;
  • zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne, dbałość o szczegóły wykończenia wnętrza oraz homologacja EU;
  • system elektrycznego napinania przednich pasów wózka zwiększający komfort i łatwość obsługi;
  • dodatkowe składane fotele montowane w tylnej części pojazdu zwiększające możliwości przewozowe i jednocześnie ułatwiające obsługę;
  • podświetlona podłoga w tylnej części oraz tylne pasy z napinaczami unieruchamiające wózek.
od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty