Ceny paliw. Po ile benzyna i olej napędowy 8 marca 2024 roku?

Mariusz Michalak
Mariusz Michalak
W najbliższych dniach krajowi producenci paliw wprowadzą dalsze zmiany do swoich cenników hurtowych, ale e-petrol.pl spodziewa się, że ich skala będzie niewielka
W najbliższych dniach krajowi producenci paliw wprowadzą dalsze zmiany do swoich cenników hurtowych, ale e-petrol.pl spodziewa się, że ich skala będzie niewielka Przemyslaw Swiderski
Zgodnie z prognozami e-petrol.pl, w ostatnim tygodniu, potaniały paliwa w sprzedaży hurtowej, a na stacjach nieznacznie w dół poszły ceny benzyn i autogazu. Najbliższe dni mogą przynieść raczej niewielkie wahania cen w krajowych rafineriach, a to oznacza, że kierowcy na razie mogą bez obaw podjeżdżać na stacje tankowania.

Początek marca 2024 roku przyniósł spadki cen na krajowym hurtowym rynku paliw. Benzyna bezołowiowa 95 w sprzedaży hurtowej kosztuje dziś 5053,20 zł i w ciągu tygodnia potaniała nieznacznie, bo zaledwie o 0,14 proc. co oznacza spadek o 7 zł. Warto jednak zaznaczyć, że ceny tego paliwa w tym tygodniu osiągnęły swoje tegoroczne maksimum na poziomie 5129 zł netto/1000 l. Olej napędowy w ostatnich dniach potaniał nieco bardziej, bo o 26,80 zł i kosztuje dziś średnio w sprzedaży hurtowej 5228,20 zł netto za 1000 l, to 0,51 proc. mniej niż przed tygodniem.

Na stacjach paliw ostatni tydzień przyniósł korektę średnich cen paliw. Według monitoringu cenowego, jaki prowadzi e-petrol.pl, w połowie tygodnia benzyna bezołowiowa 95 kosztowała średnio w sprzedaży detalicznej 6,41 zł/l, co oznacza, że cena paliwa spadła o 2 gr na litrze, kierowcy silników wysokoprężnych mogli zauważyć stabilizację i wyrównywanie się cen na poszczególnych stacjach paliw. Litr oleju napędowego kosztował przeciętnie 6,69 zł. W przypadku autogazu cena na stacjach zanotowała jednogroszowy spadek i tankujący LPG płacili średnio za gaz do samochodów 2,89 zł/l.

W najbliższych dniach krajowi producenci paliw wprowadzą dalsze zmiany do swoich cenników hurtowych, ale e-petrol.pl spodziewa się, że ich skala będzie niewielka i nie będą miały istotnego przełożenia na sytuację cenową na stacjach. Z najnowszej prognozy e-petrol.pl wynika, że już po niedzieli najpopularniejszą benzynę bezołowiową średnio powinniśmy tankować po 6,38-6,49 zł za litr, podczas gdy za olej napędowy właściciele samochodów z silnikiem wysokoprężnym wydadzą 6,61-6,72 zł/l. Kierowców samochodów z instalacją gazową, którzy przyzwyczaili się do relatywnie niskich cen, uspokajamy – gaz będzie dostępny, co więcej nadal nie będzie drożał. W przyszłym tygodniu średnio za litr LPG będzie się płacić 2,89-2,90 zł - komentuje Grzegorz Maziak z e-petrol.pl.

Ceny paliw na wybranych stacjach benzynowych (ceny z 8 marca 2024 roku)

Benzyna PB95

  • E Leclerc, Mielec - 6,28 zł/l
  • Orlen, Ruda Śląska - 6,31 zł/l
  • Carrefour, Wrocław - 6,39 zł/l
  • Lotos, Poznań - 6,47 zł/l

Olej napędowy

  • Carrefour, Wrocław - 6,59 zł/l
  • E Leclerc, Warszawa - 6,68 zł/l
  • Orlen, Zielona Góra - 6,73 zł/l
  • L Optima, Suwałki - 6,81 zł/l
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty