Zostawisz auto na parkingu, mogą ci je wywieźć

redakcja.gdp
Zostawisz auto na parkingu, mogą ci je wywieźć
Zostawisz auto na parkingu, mogą ci je wywieźć
Jeżeli na Twoim osiedlu stoi porzucony samochód, możesz zgłosić sprawę Straży Miejskiej. Strażnicy ustalą do kogo należy, a w ostateczności zabiorą grata, który zajmuje tylko miejsce. autor: Marzena Sutryk
Zostawisz auto na parkingu, mogą ci je wywieźć
Zostawisz auto na parkingu, mogą ci je wywieźć

Przykładem takiego działania jest ostatnio m. in. renault clio, które stało zaparkowane przy ul. Władysława IV w Koszalinie. Samochód został przez kogoś ogołocony – nie miał już trzech kół.

– Pojazd w takim stanie, który dodatkowo stoi na parkingu od dłuższego czasu, może być przez nas, w myśl przepisów, odholowany na parking strzeżony – mówi Piotr Simiński, komendant Straży Miejskiej w Koszalinie. – Bo proszę pamiętać, że nie każde porzucone auto może być przez nas zabrane. Auto musi być bez tablic rejestracyjnych albo jego stan techniczny musi wskazywać na długotrwały brak użytkowania – powybijane szyby, czy – jak tu – brak kół.

W tym konkretnym przypadku strażnicy, w odpowiedzi na interwencję mieszkańców, dotarli do właściciela samochodu. – Od listopada upominaliśmy go, aby zabrał auto – mówi komendant. – W końcu przestał reagować na nasze wezwania, nie otwierał nam drzwi. Nie mieliśmy więc wyjścia i auto zostało odholowane na parking strzeżony.

Właściciel samochodu w podobnych przypadkach jest obciążany kosztami za holowanie – to 120 złotych. Do tego za każdy dzień postoju na płatnym parkingu w pierwszym tygodniu jest naliczane po 8 złotych. Od dziewiątego dnia naliczana jest opłata po 70 złotych miesięcznie. I tak przez pół roku. Po tym czasie, jeżeli właściciel pojazdu nadal go nie odbiera, samochód przechodzi w posiadanie miasta. Po tym czasie miasto może auto sprzedać, rozebrać i sprzedać na części, bądź je zezłomować.

Liczby 
W ubiegłym roku 20 porzuconych samochodów zostało odholowanych przez strażników miejskich na parking strzeżony, a 20 innych zostało w końcu zabranych przez ich właścicieli.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie miasteczka ruchu drogowego w Radomsku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty