Wrocław: Zablokowali budowę Mostu Wschodniego

Przemysław Wronecki
Aleja Wielkiej Wyspy  mat. UM
Aleja Wielkiej Wyspy mat. UM
W maju mogła zostać wydana decyzja w sprawie środowiskowych uwarunkowań dla inwestycji "Budowa Alei Wielkiej Wyspy we Wrocławiu". Jednak w ubiegłym tygodniu - jednego dnia - do magistratu trafiło ponad dwa tysiące wniosków z zastrzeżeniami do budowy.

Urzędnicy szacują, że wnioski te mogą opóźnić wydanie decyzji środowiskowej od jednego miesiąca do trzech. Gdyby się one nie

Aleja Wielkiej Wyspy  mat. UM
Aleja Wielkiej Wyspy mat. UM

pojawiły, była szansa, że decyzja zapadłaby jeszcze w maju.

W zeszłym tygodniu do magistratu wpłynęły 2263 wnioski z zastrzeżeniami do budowy (wszystkie trafiły tam jednego dnia). Ich autorami było 89 osób. Rekordzista złożył sto wniosków. W pismach poza wymienieniem uwag, dotyczących zastrzeżeń co do budowy, zgłaszający proszą również o to, by do każdego wniosku przeprowadzono rozprawę administracyjną dla społeczeństwa (po godz. 18.00). Jak zapewnia Julia Wach z urzędu miasta, w tym przypadku nie ma potrzeby "organizowania" rozpraw administracyjnych, ponieważ postępowanie jest pełne (organ prowadzący postępowanie "organizuje" rozprawę administracyjną wtedy, gdy chce skrócić całe postępowanie). Na razie zgłoszone wnioski są grupowane. Magistrat chce w ten sposób przyspieszyć wydanie na nie odpowiedzi.

Co nie podoba się wnioskującym? We wnioskach czytamy, m.in. że zabezpieczenie antywibracyjne dla budynków zabytkowych (szczególnie pozbawionych ław fundamentowych, np. w przypadku budynków przy ul. 9 Maja) jest niewystarczające, albo że nie wykonano inwentaryzacji pachnicy dębowej (duży chrząszcz z rodziny żukowatych, w Polsce jest on pod ochroną).

Zdaniem wnioskujących w raporcie nie zawarto też liczby łóżek szpitalnych z uwzględnieniem budowanego szpitala na Stabłowicach, oraz Szpitala Wojskowego i Akademickiego Szpitala Klinicznego. Brakuje również liczby osób przewidywanych do ewentualnej ewakuacji z terenu zagrożonego na Wielkiej Wyspie oraz informacji o sposobach  ich dowozu do poszczególnych szpitali.

Urzędnicy nieoficjalnie przyznają, że takie działania mają na celu zablokowanie inwestycji.

źródło: Gazeta Wrocławska

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty