Wielka kłótnia o remont małej ulicy w Mogilnie

gazeta.pomorska
Wielka kłótnia o remont małej, mogileńskiej ulicy.
Wielka kłótnia o remont małej, mogileńskiej ulicy.
Majcherkiewicz: - Burmistrz obiecał, że jak moja żona pójdzie na emeryturę to naprawi ulicę, przy której mieszkam. Duszyński: - To świństwo! Nigdy tak nie mówiłem.
Wielka kłótnia o remont małej, mogileńskiej ulicy.
Wielka kłótnia o remont małej, mogileńskiej ulicy.

Przemysław Majcherkiewicz postanowił przypomnieć burmistrzowi, że remont ulicy Ustronie już dwa razy był zapisywany w budżecie gminy. I za każdym razem odstępowano od tej inwestycji. A przy ulicy Ustronie mieszka pięć rodzin, dom ma tu także sam radny Przemysław Majcherkiewicz. 

Co burmistrz powiedział radnym SLD i PSL? Radny postanowił jeszcze raz poprosić o modernizację ulicy.- Wiosną pan burmistrz był na spotkaniu radnych klubu PSL-SLD, pytany kiedy ulica Ustronie będzie odbudowana, powiedział, że wtedy kiedy moja żona pójdzie na emeryturę - zdradził na środowej sesji radny. - Otóż informuję, że moja żona przechodzi na zbyt wczesną emeryturę.

Dodajmy, że małżonka radnego jest nauczycielką. Uczyła w klasach 1-3 szkoły podstawowej nr 3 w Mogilnie. Zabrakło dla niej godzin, więc przeszła na emeryturę.
Przemysław Majcherkiewicz spytał burmistrza, czy w związku z tym dotrzyma słowa i ulica Ustronie zostanie odnowiona.

- To świństwo! - tak na pytanie radnego odpowiada burmistrz Leszek Duszyński.
Włodarz zapewnia bowiem, że nigdy nie uzależniał remontu ulicy od tego, czy małżonka radnego będzie pracować w szkole. 

Jest świństwo czy nie?
- Nigdy czegoś takiego nie powiedziałem. Ze strony pana Mejcherkiewicza nie raz padały pod moim adresem wymyślone rzeczy - dodaje Leszek Duszyński.

- Tak pan burmistrz powiedział, to nie jest świństwo - ripostuje radny. - Może pan burmistrz liczył, że moja żona pójdzie na emeryturę za 10 lat. Ja tylko informuję, że właśnie przechodzi na zbyt wczesną emeryturę. Nie wiem, czy to była forma żartu, ale pan burmistrz powiedział, że wyremontuje drogę, jak moja żona pójdzie na emeryturę.

- Nie było żadnego żartu. To jest świństwo ze strony pana Majcherkiewicza - mówi burmistrz i dodaje, że radny kieruje się "nienawiścią i agresją".

Tymczasem Przemysław Majcherkiewicz złożył wniosek, aby w przyszłorocznym planie inwestycji uwzględnić remont ulicy Ustronie. Jak mówi, po raz pierwszy w 2006 roku zapisano ulicę, przy której mieszka w planach inwestycyjnych na kolejny rok. Inwestycji nie wykonano i wpisano ją na rok 2008, ale znów do remontu nie doszło.

Czy w 2013 roku dojdzie do skutku? Plan inwestycji gminnych poznamy po publikacji projektu budżetu, który musi być gotowy w listopadzie. 

Agnieszka Nawrocka
[email protected] 

od 7 lat
Wideo

Od dzisiaj kierowcy Ubera i Bolta muszą mieć polskie prawo jazdy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty