Toyota Verso z silnikiem BMW

(mm)
Toyota Verso / Fot. Toyota
Toyota Verso / Fot. Toyota
Niebawem nabywcy Toyoty Verso będą mogli wybrać nową jednostkę napędową. Pod maskę auta trafi 1,6-litrowy turbodiesel produkcji BMW.

Pojawienie się nowego silnika to efekt porozumienia, które obie firmy zawarły w 2011 roku. Zgodnie z nim Japończycy będą

Toyota Verso / Fot. Toyota
Toyota Verso / Fot. Toyota

korzystać z turbodiesli BMW, a Niemcy z układów hybrydowych Toyoty. Koncerny wspólnie mają pracować także m.in. nad autem sportowym, a także nad ulepszonymi litowymi bateriami i lekkimi materiałami.

Model Verso 1.6 D-4D ma być produkowany w Turcji w przyszłym miesiącu. Wspomniany silnik generuje 112 KM mocy i 270 NM momentu obrotowego dostępnego od 1750 do 2250 obr./min. Toyota dołożyła jeszcze do niego nowe koło dwumasowe oraz system start-stop, a zgodnie z przekazanymi danymi jednostka emituje średnio 119 g/km.

Dotychczas Toyota Verso była oferowana z wysokoprężnymi motorami o pojemności 2 i 2,2 litra.

Strefa Biznesu - inwestycje w samochody klasyczne

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na motofakty.pl Motofakty
Dodaj ogłoszenie