Szczecin. Zmiana organizacji ruchu na Niebuszewie

redakcja.gdp
archiwum
archiwum
Rozpoczęło się wprowadzanie zmian w organizacji ruchu na Niebuszewie w Szczecinie.
archiwum
archiwum

Ma to związek z planowanymi od 4 listopada zmianami tras autobusów i lokalizacji przystanków komunikacji miejskiej w tym właśnie rejonie Szczecina głównieuruchomieniem węzłów przesiadkowych na ul. Asnyka.

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzane są na ul. Kołłątaja, ul. Asnyka i na ulicach wich sąsiedztwie i dotyczą w pierwszej kolejności kierowców.

Zmiany w organizacji ruchu są wprowadzane sukcesywnie pomiędzy 4 października a 4 listopada.

Najistotniejsze zmiany dla kierowców:

1. umożliwienie parkowania na ul. Barbary po stronie skweru;

2.uporządkowanie sposobu parkowania na ul. Kołłątaja na odcinku od ul.Naruszewicza do Ronda Sybiraków poprzez korektę osi jezdni;
3. wydłużenie pasa do skrętu w lewo na ul. Kołłątaja pomiędzy ul. Naruszewicza/ Kadłubka a ul. Orzeszkowej co poprawi płynność ruchu w kierunku ul.Warcisława.
4. zmiana programu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Orzeszkowej z ul.Kołłątaja i ul. Warcisława.

5.wprowadzenie zakazu skrętu w lewo z ul. Orzeszkowej w ul. Kołłątaja;
6. wprowadzenie zakazu skrętu w lewo z ul. Orzeszkowej w ul. Warcisława;
7. wprowadzenie zakazu skrętu w lewo z ul. Warcisława w ul. Orzeszkowej;
Wprowadzenie zakazów skrętu ma poprawić płynność ruchu na skrzyżowaniu orazograniczyć ruch samochodów w rejonie Dworca Niebuszewo;
8. zmiana lokalizacji przejścia dla pieszych na ul. Kołłątaja w rejonieskrzyżowania z ul. Kadłubka i Naruszewicza;

9.poprawa płynności ruchu w al. Wyzwolenia i ul. Krasińskiego poprzez zmianętrasy linii B i przeniesienie przystanku o nazwie "Kołłątaja" wkierunku Osiedla Słonecznego;
10. poprawa płynności ruchu poprzez likwidację przystanków"Niemcewicza" (kierunek Dworzec Niebuszewo) zlokalizowanych na ul.Kołłątaja pomiędzy ul. Barbary a Rondem Sybiraków;

11.likwidacja przystanku "Orzeszkowej" zlokalizowanego na ul. Kołłątajaprzed ul. Kadłubka (kierunek Warszewo / Rugiańska).

Organizacja ruchu otrzymała pozytywne opinie policji i Zarządu Dróg iTransportu Miejskiego.

Najistotniejsze zmiany dla pasażerów:

Najważniejszą zmianą jest stworzenie węzła przesiadkowego na ul. Asnyka pomiędzy Rondem Sybiraków a ul. Kadłubka dla linii tramwajowych 2, 12 orazautobusowych 51, 57, 63, 69, 78, 82, 87 i B (linie 69 i B będą korzystały ztego węzła wyłącznie w kierunku Osiedla Arkońskiego i ul. Rugiańskiej).

Pouruchomieniu węzła zlikwidowane będą przystanki:

"Niemcewicza"(linie 2, 12, 51, 69, 78, 87 i B) zlokalizowane obecnie na ul. Kołłątajapomiędzy ul. Barbary i Rondem Sybiraków;

"Orzeszkowej" (linie 51, 69, 78, 87) na ul. Kołłątaja w kierunkuOsowa, Rugiańskiej, Warszewa;

"Boguchwały"(linie 2 i 12) na ul. Asnyka w kierunku Dworca Niebuszewo;

"Kołłątaja"(linia B) w al. Wyzwolenia w kierunku Osiedla Słonecznego;

Uruchomienie zintegrowanego węzła przesiadkowego skróci czas podróży do centrumi z centrum, ułatwi przesiadkę oraz ograniczy do minimum przemieszczanie siępasażerów z jednego środka transportu na drugi a także poprawi płynność ruchu.

Zmiana tras autobusów:

-linia 51, 78 i 87: w obu kierunkach będą kursować przez ul. Orzeszkowej,Asnyka (z pominięciem dotychczasowego odcinka ul. Kołłątaja pomiędzy ul.Orzeszkowej i Rondem Sybiraków). W kierunku Osowa, Warszewa, Podbórza i OsiedlaArkońskiego autobusy zatrzymają się dodatkowo na przystanku Dworzec Niebuszewo,który zlokalizowany będzie na ul. Orzeszkowej na wysokości pętli tramwajowej.

-linia 69: w kierunku pętli Kołłątaja autobusy pojadą dotychczasowątrasą. Obecny przystanek "Orzeszkowej" będzie przystankiem nażądanie. Dodatkowo na ul. Kołłątaja przed Rondem Sybiraków będzie uruchomionyprzystanek "Niemcewicza", który umożliwi dotarcie do węzłaprzesiadkowego.

W kierunku ul. Rugiańskiej autobusy pojadą ul. Asnyka - Kadłubka i dalej starątrasą.

Linia B: pojedzie zmienioną trasą pomiędzy przystankami Rayskiego aKrasińskiego Wiadukt.

W kierunku Osiedla Słonecznego trasa przebiegać będzie ul. Orzeszkowej iKołłątaja (tak jak obecne trasy autobusy linii 51, 78 i 87). Uruchomionyzostanie nowy przystanek o nazwie "Kołłątaja" zlokalizowany pomiędzyul. Barbary a Rondem Giedroycia - w tym samym miejscu jak podczas przebudowyul. Krasińskiego.

W kierunku Osiedla Arkońskiego autobusy pojadą ul. Lubomirskiego, Staszica,Kołłątaja, Asnyka, Kadłubka i dalej starą trasą. Na ul. Staszica autobuszatrzyma się na przystanku "Kołłątaja" wspólnym z liniami 53, 60 i67. Ma to ułatwić przesiadkę.

Autobusy linii B będą mogły opcjonalnie poruszać się ul. Rapackiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty