Szczecin całkowicie rozkopany. Kierowcy są wściekli

redakcja.gdp
Szczecin całkowicie rozkopany. Kierowcy są wściekli
Szczecin całkowicie rozkopany. Kierowcy są wściekli
Wściekli kierowcy zgłaszają w szczecińskiej drogówce, że nie mogą dojechać do banku czy na pocztę znajdujące się w al. Niepodległości. Policjanci obiecali zainterweniować. Utrudnień możemy spodziewać się też na ul. Gdańskiej, Rostockiej czy Arkońskiej.
Szczecin całkowicie rozkopany. Kierowcy są wściekli
Szczecin całkowicie rozkopany. Kierowcy są wściekli

- Nie pamiętam, by kiedykolwiek Szczecin był aż tak bardzo rozkopany - mówi Maciej Kordziński, zastępca szefa szczecińskiej drogówki. - Jest mnóstwo utrudnień. Największe występują na al. Niepodległości. Dzisiaj przestały jeździć tramwaje. Znajduje się tam poczta, są też banki. Wciąż wisi znak, że zakaz wjazdu nie dotyczy pracowników budowy. Nie ma słowa o klientach tych placówek, przez co są zdezorientowani. Interweniowaliśmy u wykonawców, by umożliwić im dojazd. Wykonawcy nie zdążyli pościągać starego oznaczenia i pojawił się problem. Obiecali, że zrobią to jak najszybciej.

Tramwaje z al. Niepodległości, z odcinka między ul. Bogurodzicy a Bramą Portową zostały wycofane wczoraj rano. Do połowy sierpnia potrwa przebudowa torowisk oraz dostosowywaniem drogi do potrzeb budowanej Kaskady. Otwarcie galerii zaplanowano na przełom września i października.

Uruchomiona została linia autobusowa 823, która kursuje na trasie Plac Rodła (przystanek dla linii pośpiesznych w kierunku prawobrzeża) - Dworzec Główny. Linia tramwajowa nr 1 kursuje teraz na trasie Głębokie - Dworzec Niebuszewo.

- Zawieszona zostanie linia tramwajowa nr 2. "Trójka" natomiast kursować będzie na zasadzie linii okólnej w obu kierunkach trasą: Pomorzany - Chmielewskiego - Kolumba - Nowa - Krzywoustego - Piastów - Powstańców Wielkopolskich - Pomorzany. W zależności od kierunku ruchu tramwaje oznakowane będą jako linie 3L lub 3P.

Kierowcy nie radzą sobie na Gdańskiej

Kolejnym miejscem, gdzie możemy spotkać się z potężnymi utrudnieniami jest ulica Gdańska. Tworzą się tam gigantyczne korki. Wszystko za sprawą utrudnień związanych z budową kładek nad jezdnią.

- Wyłączony jest jeden pas ruchu - mówi Maciej Kordziński. - Również w tym przypadku kierowcy skarżą się, że stoją w sporych korkach. Tutaj niewiele jednak można zrobić. Trzeba to przeczekać. Podobnie jak na Trasie Zamkowej, wyłączony jest jeden pas ruchu.

Nie przejedziemy przez Rostocką

Rozpoczął się kolejny etap budowy Trasy Północnej, która połączy Niebuszewo z północnymi dzielnicami Szczecina. Powstanie skrzyżowanie ulic Rostockiej z ul. Warcisława i Wkrzańską. Budowany fragment ul. Warcisława oraz ul. Wkrzańskiej połączone zostaną z ul. Rostocką. Ruch sterowany będzie sygnalizacją świetlną.

- Przez trzy miesiące ul. Rostocka (w rejonie budowanego skrzyżowania) będzie zamknięta dla ruchu - mówi Dariusz Wołoszczuk ze szczecińskiego magistratu. - Przez remontowaną ulicę będą mogły przejeżdżać jedynie autobusy komunikacji miejskiej oraz pojazdy uprzywilejowane. Dla jadących od strony Warszewa w kierunku ul. Bandurskiego wytyczony został objazd ul. Duńską, Krasińskiego, Przyjaciół Żołnierza i Przyjaciół Ronda.
Przebudowana ulica Warcisława zostanie oddana do użytku jesienią tego roku.

Znowu inaczej na Arkońskiej

Wciąż wyłączony jest z ruchu odcinek ul. Wojciechowskiego do wjazdu do szpitala. Dojazd zapewniony mają pracownicy medyczni, komunikacja miejska, oraz właściciele posesji. Właśnie ich dotyczą wprowadzone zmiany.

- Przebudowywane jest torowisko, powstaje też nowa jezdnia. Dlatego od ul. Wojciechowskiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w kierunku szpitala. Odbywał się będzie nową, wyremontowaną nitką - opowiada Wołoszczuk.

W jednym kierunku pojedziemy też na ul. Arkońskiej pomiędzy ul. Wszystkich Świętych a ul. Broniewskiego; na ul. Wszystkich Świętych na odcinku od ul. Niny Rydzewskiej do ul. Arkońskiej; w ciągu ul. Malinowej i Wojciechowskiego pomiędzy ul. Wiosny Ludów a ul. Szymonowica.

Ruch dwukierunkowy będzie obowiązywał na odcinku ul. Arkońskiej od ul. Wojciechowskiego, a pętlą tramwajową. Przejazd będzie odbywał się wahadłowo i będzie sterowany sygnalizacją świetlną.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty