Kolejny przypadek zniszczenia fotoradaru

(pp)
Walka z fotoradarami przybiera różne formy, które często są niezgodne z prawem. Jednym z przykładów takiego zachowania jest dewastacja urządzeń rejestrujących wykroczenia.
Fot. Archiwum Polskapresse
Fot. Archiwum Polskapresse

1 lipca 2011 roku Inspekcja Transportu Drogowego przejęła kontrolę nad stacjonarnymi fotoradarami w Polsce. Zainstalowane w pasie drogowym dróg publicznych urządzenia rejestrują wykroczenia kierowców przez 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu.

**CZYTAJ TAKŻE

Jak kierowcy oszukują fotoradaryFotoradary - poprawa bezpieczeństwa czy żyła złota?

**

Chcąc uniknąć mandatu za zdjęcie z fotoradaru, kierowcom nie pozostaje właściwie nic innego, jak tylko stosować się do ograniczeń prędkości. Nie brakuje jednak osób, którym wydaje się, że jedyną szansą na zachowanie

Fot. ITD
Fot. ITD

czystego konta jest zniszczenie maszyny. Przez 1,5 miesiąca, ITD odnotowała kilka przypadków dewastacji i kradzieży fotoradarów.

Ostatni przypadek tego typu miał miejsce w Motylewie (woj. Lubuskie), gdzie samochód ciężarowy cofając doprowadził do przewrócenia masztu z fotoradarem, a następnie nieznani sprawcy zniszczyli obudowę oraz znajdujące się w środku urządzenie rejestrujące. Jak jednak podaje ITD, dysk twardy z zapisanymi zdjęciami pozostał nietknięty, w związku z czym uda się odzyskać zapisane w nim zdjęcia.

Główny Inspektor Transportu Drogowego wyznaczył nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy zł za wskazanie sprawców dewastacji lub pomoc w ich zidentyfikowaniu.

Źródło: wp.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty