Fotoradary łagodnieją!

(tj)
W Łodzi fotoradary „łapały” będą kierowców przekraczających dozwoloną prędkość dopiero od... 30 km/h wzwyż!

Do Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi wpłynęło zalecenie z Komendy Głównej Policji, by fotoradary "łapały" kierowców przekraczających dozwoloną prędkość dopiero od... 30 km/h wzwyż!

 

To oznacza, że jeśli na drodze, gdzie dozwolona prędkość wynosi 50 km/h kierowca będzie jechał 79 km/h - fotoradar nie zrobi zdjęcia. Kierowcy tylko na to czekali.

 

 Fotoradary łagodnieją!

- Fotoradary mają przede wszystkim wyłapywać piratów drogowych - mówi podinsp. Witold Kozicki, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Dlatego naczelnicy wydziałów ruchu drogowego ze wszystkich komend wojewódzkich niemal jednogłośnie zadecydowali, że właśnie próg tolerancji 30 km/h będzie najbardziej właściwy. Komenda Główna Policji przychyliła się do tej propozycji.

 

Do tej pory łódzka policja była wręcz zasypywana zdjęciami łodzian, którzy gdzieś w Polsce przekroczyli prędkość o 5 km/h. Fotoradary szybko się zapełniały.

 

- Takie zdjęcia trzeba dokładnie przeanalizować, kierowców odszukać, wezwać na komendę i wystawić im mandaty - dodają policjanci z drogówki. - A często zdarza się, że kierowca np. nie odbierze wezwania, nie zgłosi się w wyznaczonym terminie, nie przyjmie mandatu, albo twierdzi, że to nie on jest na danym zdjęciu. Wszystkie takie przypadki powodują mnóstwo dodatkowej i niepotrzebnej pracy. Kierowcy, którzy przekraczają prędkość o 5, czy 10 km/h, powinni być wyłapywani przez policjantów z radarami, którzy na miejscu wystawią mandat.

 

W województwie łódzkim policjanci już wcześniej sami podnieśli granicę tolerancji fotoradaru.

- Prędkość graniczną ustawiamy zwykle o 20 km/h więcej, niż nakazują przepisy - mówią policjanci z drogówki. - Gdyby urządzenie wyłapywało kierowców jadących na "50" o 10 km/h więcej, jego pamięć zapełniłaby się błyskawicznie.

od 7 lat
Wideo

Zlot Cadillaców Inowrocław 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty