Ceny paliw. Po ile benzyna i olej napędowy 7 czerwca 2024 roku?

Mariusz Michalak
Mariusz Michalak
Zważywszy na wysokie marże detaliczne, nawet w wypadku zmian na plus na rynku hurtowym możemy spodziewać się ruchów satysfakcjonujących tankujących.
Zważywszy na wysokie marże detaliczne, nawet w wypadku zmian na plus na rynku hurtowym możemy spodziewać się ruchów satysfakcjonujących tankujących. Sylwia Dąbrowa
Zawirowania na rynku naftowym w mijającym tygodniu były wyjątkowo dynamiczne. Po lawinie spadków mamy odrabianie strat, które za kilka dni może odbić się na polskich cenach hurtowych. Co ze sprzedażą detaliczną?

Co ważne – mamy na stacjach spadki przy równoczesnym utrzymywaniu się bardzo wysokich marż. Skala tychże na oleju napędowym jest porównywalna z końcówką roku 2023. Podobna sytuacja trwa już od kilku tygodni, a biorąc pod uwagę poziom marż można sądzić, że potencjał dalszych zmian spadkowych wciąż jest.

Wprawdzie ostatnie notowanie cen hurtowych jest już zwyżkowe w ślad za notowaniami międzynarodowymi, jednak w zestawieniu z ubiegłym weekendem ciągle mamy wyraźnie niższe ceny wszystkich paliw. Benzyna Pb98 kosztuje 5381 zł za m sześc., czyli o 53 zł mniej niż w sobotę. O tyle samo potaniała benzyna 95-oktanowa - jej średnia cena to 4910 zł/m sześc. Przecena na dieslu sięgnęła 61 zł i metr szesc. tego paliwa kosztuje dzisiaj 4874 zł. Największy spadek w tym tygodniu notował olej opałowy. Jego cena wynosi aktualnie 3957 zł/m sześc., czyli o 72 zł mniej niż w sobotę.

ZOBACZ TAKŻE: Mechanicy komentują wpływ nowego paliwa na silnik

Zważywszy na wysokie marże detaliczne, nawet w wypadku zmian na plus na rynku hurtowym możemy spodziewać się ruchów satysfakcjonujących tankujących. Między 10 a 16 czerwca 2024 dla benzyny 98-oktanowej oczekujemy cen z przedziału 7,09-7,21 zł/l, a dla Pb95 ceny wyniosą 6,36-6,48 zł/l. W przypadku sprzedaży oleju napędowego średnie ceny mogą znaleźć się na poziomie 6,38-6,49 zł/l. Spadki nie ominą także autogazu - dla tego paliwa prognozujemy przedział cenowy 2,69-2,74 zł/l - komentuje dr Jakub Bogucki z e-petrol.pl.

Źródło: e-petrol.pl

Ceny paliw na wybranych stacjach benzynowych (ceny z 7 czerwca 2024 roku)

Benzyna PB95

  • Circle K, Zielona Góra - 6,26 zł/l
  • Auchan, Gliwice - 6,28 zł/l
  • Orlen, Zielona Góra - 6,29 zł/l
  • BP, Głogów - 6,32 zł/l

Olej napędowy

  • Shell, Bochnia - 6,30 zł/l
  • Orlen, Żory - 6,39 zł/l
  • Auchan, Poznań - 6,42 zł/l
  • Moya, Poznań - 6,43 zł/l
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty