Aleja Niepodległości w Szczecinie: po remoncie wciąż nierówno

redakcja.gdp
Aleja Niepodległości w Szczecinie: po remoncie wciąż nierówno
Aleja Niepodległości w Szczecinie: po remoncie wciąż nierówno
Już ponad miesiąc temu informowaliśmy, że nie wszystkie prace przy Bramie Portowej zostały porządnie wykonane. Do dziś nikomu nie śpieszy się, aby naprawić fuszerkę, czyli nierówny i pofalowany asfalt w centrum miasta.
Aleja Niepodległości w Szczecinie: po remoncie wciąż nierówno
Aleja Niepodległości w Szczecinie: po remoncie wciąż nierówno

Marek Rudnicki
[email protected]

Firma Strabag, pracująca przy modernizacji skrzyżowania przy Bramie Portowej źle położyła warstwę ścieralną między ul. Dworcową, a ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. To fragment alei Niepodległości vis a vis byłego Posejdonu zwanego często jeszcze Pedetem.

- Po tej wielkiej pompie prezydenta, którą zrobił na otwarcie skrzyżowania oczekiwałem, że nareszcie będzie OK - mówi Damian Waszkowski, taksówkarz. - Jechałem tym odcinkiem przy Pedecie na drugi dzień i aż mnie zatrzęsło. Była kicha przed remontem, jest kicha po. Panie, przecież to kosztowało grubą forsę, jak oni ten odcinek dopuścili do ruchu?

Już w sierpniu o fuszerce alarmowali Czytelnicy Głosu, my powiadomiliśmy Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego.

O co chodzi? Jezdnia w al. Niepodległości, przy dojeździe do świateł od strony ul. 3 Maja nie jest gładka, jak powinna. Widać na niej szereg wgłębień, w których po deszczu zbiera się woda. Taka nawierzchnia jest niebezpieczna dla kierowców - auta mogą wpaść w poślizg i wypadek gotowy.

Wydawałoby się, że po takich sygnałach odpowiedzialne za kontrakt służby szybko zareagują, wyciągając konsekwencje wobec wykonawcy i zmuszają go do natychmiastowej poprawki. Nic bardziej błędnego.
- Zlecone zostały dokładne badania nawierzchni asfaltowej ze szczególnym uwzględnieniem odporności na koleinowanie - taką odpowiedź otrzymaliśmy wczoraj od Marty Kwiecień-Zwierzyńskiej Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Badania obecnie trwają.

I nic więcej. W sierpniu ZDiTM po naszej interwencji też odpowiadał enigmatycznie: - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego odebrał przedmiotową nawierzchnię od wykonawcy. Podczas odbioru stwierdzono niewielkie wgłębienia. Nawierzchnia jest objęta 3 letnia gwarancją i w ramach gwarancji wykonawca dokona poprawek.

Takie słowa mogą sugerować tylko jedno - po "tarce" jeździć będziemy jeszcze długo, przypuszczalnie do zimy, po zimie i jeszcze dłużej.

Nasz komentarz
Marek Rudnicki
Stare demokracje szanują pieniądze, szczególnie te, uzyskane z podatków od wyborców. Stare demokracje są bogate, bo szanują pieniądze i swoich wyborców. A u nas? Przykład szybkości reakcji urzędników na fuszerkę przy al. Niepodległości sugeruje, że długo jeszcze pozostaniemy młodą, biedną demokracją, w której nikomu na niczym, prócz stanowisk, nie zależy. 

od 7 lat
Wideo

Od dzisiaj kierowcy Ubera i Bolta muszą mieć polskie prawo jazdy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty