Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Radomiu zmiany w ruchu przy nekropoliach na Borkach i Firleju

Karol Biela
W Radomiu od dziś zmiany w ruchu przy nekropoliach na Borkach i Firleju
W Radomiu od dziś zmiany w ruchu przy nekropoliach na Borkach i Firleju
Jak co roku Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu wprowadza liczne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i w organizacji ruchu kołowego w sąsiedztwie cmentarzy.
W Radomiu od dziś zmiany w ruchu przy nekropoliach na Borkach i Firleju
W Radomiu od dziś zmiany w ruchu przy nekropoliach na Borkach i Firleju

Nowa organizacja będzie obowiązywać od piątku 1 listopada do niedzieli 3 listopada. - Część zmian na Firleju będzie dotyczyć też 31 października – informuje Krzysztof Chojnacki, zastępca dyrektora Zarządu.

NA BORKACH BEZ AUT

W dniach 1-3 listopada (od piątku do niedzieli) ulica Limanowskiego zostanie zamknięta na odcinku między ulicami Maratońską i Tytoniową. Zamknięte będą też ulice Chopina, Obrońców, Kurpiowska, Ordona, Kujawska i Hutnicza.

Zakaz wjazdu nie będzie dotyczył mieszkańców tych dróg, a w przypadku ulicy Obrońców także pojazdów z zezwoleniem Zakładu Usług Komunalnych. Warto też pamiętać, że 1 listopada na ulicy Dębowej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy od strony ulicy Limanowskiego.

ZMIANY NA FIRLEJU

Ulica Ofiar Firleja jak co roku będzie jednokierunkowa od ulicy Warszawskiej do przedłużenia ulicy Mieszka I. - Od Warszawskiej do Barlickiego lewy pas będzie zarezerwowany wyłącznie dla autobusów miejskich – przypominają drogowcy. Wyjazd sprzed cmentarza ulicą Ofiar Firleja, przedłużeniem ulicy Mieszka I oraz ulicą Mieszka I.

Organizacja ruchu w rejonie cmentarza na Firleju w Radomiu

OBJAZD PRZEZ WIELOGÓRĘ

Ulica Witosa od Warszawskiej do Rataja będzie drogą jednokierunkową w stronę wysypiska. Zmiana nie będzie dotyczyła tylko autobusów miejskich, które będą mogły jeździć w obu kierunkach. Wyjazd sprzed cmentarza będzie się odbywał objazdem przez ulice Witosa, Rataja i Relaksową w Radomiu oraz Relaksową, Długą i Działkową do trasy E77 w Wielogórze.

CZASOWE ZAKAZY

Zakaz ruchu kołowego będzie wprowadzony na odcinkach ulic: Aleksandrowicza od szpitala na Józefowie do ulicy Warszawskiej i na całej długości Barlickiego. Dodatkowo w czwartek 31 października nie pojedziemy ulicą Barlickiego, ale tylko na odcinku przez las. Zakaz nie będzie obowiązywał autobusów komunikacji miejskiej oraz innych uprawnionych pojazdów.

Od piątku do niedzieli na ulicy Warszawskiej przy cmentarzu prawosławnym i na Kozienickiej przy cmentarzu w Rajcu Szlacheckim będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Miejsca postojowe zostaną wyznaczone odpowiednio: na terenie Automobilklubu oraz przy ulicy Północnej.

Ewelina WITKOWSKA 

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty