
W tym roku do Zarządu Dróg i Transportu nie wpłynął jeszcze żaden wniosek o zadośćuczynienie za zniszczenie auta w dziurze. Natomiast w 2014 roku było ich 800.
- To o 600 wniosków mniej niż w 2013 r., choć bywało, że na początku ubiegłego roku otrzymywaliśmy dziennie po kilkadziesiąt zgłoszeń o wyrwach od łodzian - mówi Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora ZDiT.
Może wniosków o odszkodowanie kierowcy jeszcze nie składają, ale dziur muszą omijać sporo. Temperatura sprzyja ich rozmnażaniu, bo o ile w ciągu dnia jest ona na plusie, w nocy spada poniżej zera.
- ezdnie kiepsko znoszą wahania temperatur, ale nie mamy dużych mrozów i łatanie dziur mogliśmy zlecić już na początku stycznia - mówi Mikołajec. - Odpowiada za to 5 firm i wspomaga je jeszcze brygada ZDiT. Firmy zostały wybrane w 2014 r. i teraz wykonują zamówienia uzupełniające.
Z ubiegłego roku wykorzystywane są również pieniądze na łatanie dziur.
- Zakładamy, że środki starczą nam do marca, gdy zakończymy już interwencyjne łatanie dziur i zaczniemy kompleksowe naprawy jezdni. W samym styczniu wydamy na łatanie dziur kilkaset tysięcy złotych - mówi zastępca dyrektora ZDiT.
Jeśli środki z 2014 roku się skończą, ZDiT będzie miał do wykorzystania 5 mln zł na bieżące utrzymanie dróg w 2015 r.
Część wyrw lokalizują inspektorzy ZDiT, ale ubytki w jezdniach mogą też zgłaszać łodzianie. W poniedziałek, środę, czwartek i piątek zgłoszenia telefoniczne są przyjmowane w godz. 7.30 - 15.30, natomiast we wtorek w godz. 9 -17 pod nr tel.:
Widzew, Polesie: (042) 638 49 75
Górna: (042) 638 49 39
Bałuty: (042) 638 49 36
Śródmieście: (042) 272 63 25
ZDiT przyjmuje też mailowe zgłoszenia o lokalizacji dziur pod adresem: zglosdziure@zdit.uml.lodz.pl
Firmy wybrane przez ZDiT załatały już dziury na ulicach:
Dąbrowskiego
Krzywa
Podgórna
Legionów
Gdańska
Próchnika
Rewolucji 1905 r.
Rydzowa
Lniana
Wici
W najbliższych dniach drogowców łatających dziury będzie można spotkać na ulicach:
Widzewska
Lutomierska
Franciszkańska
Brukowa
Aleksandrowska
Wycieczkowa
Okólna
Limanowskiego
Strykowska
Romanowska
Bojowników Getta
Mrówcza
Boya-Żeleńskiego
Źródło: Dziennik Łódzki
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

Apple AirPods 2 biały (MV7N2ZM/A)
Nowe AirPods to słuchawki bezprzewodowe wymyślone …
kup teraz

Beyerdynamic DT 900 Pro X Czarny
Beyerdynamic DT 900 PRO X Słuchawki studyjne do od…
kup teraz

Pioneer HDJ-X5-K czarny
Pioneer DJ stworzył nową linię DJskich słuchawek, …
kup teraz

Beyerdynamic DT770M 80Ohm
BEYERDYNAMIC DT770M Profesjonalne DT770M to słucha…
Pirat drogowy w Lublinie