Uwaga! Zmiany w rejonie al. Piastów w Szczecina

redakcja.gdp
Zmiany w rejonie al. Piastów w Szczecinie z powody remontu torowiska
Zmiany w rejonie al. Piastów w Szczecinie z powody remontu torowiska
Weekend pokazał, że wprowadzona w centrum zmiana organizacji ruchu da się kierowcom we znaki. Przez trzy tygodnie inaczej jeździmy w rejonie al. Piastów, ul. Jagiellońskiej, al. Bohaterów Warszawy i pl. Kościuszki.
Zmiany w rejonie al. Piastów w Szczecinie z powody remontu torowiska
Zmiany w rejonie al. Piastów w Szczecinie z powody remontu torowiska

W tej części miasta warto uważnie obserwować znaki – informują o objazdach. Już weekend pokazał, że wprowadzone w sobotę poważne zmiany w ruchu będą sprawiać zmotoryzowanym gigantyczne problemy.

Powód? Kierowcy jeżdżą na pamięć. Widok zamkniętej al. Piastów kompletnie ich zaskakiwał. Tworzyły się korki. Kierowcy trąbili na siebie, gdy chcieli wyjechać z drogowej pułapki. Ci, którzy próbowali wjeżdżać w zamknięte ulice i tak musieli cofać, bo przejazdu nie ma ze względu na remont torowiska. Na zamkniętych ulicach w wielu miejscach leżą po prostu stare tory zdemontowane z al. Piastów.

Od dziś zapewne będzie gorzej, bo na ulice wyjedzie więcej samochodów. Dlatego przypominamy najważniejsze zmiany:

- Nieprzejezdne jest skrzyżowanie al. Piastów z ul. Jagiellońską dla aut jadących od strony pl. Szarych Szeregów w kierunku pl. Kościuszki.

- Zmienioną trasą jadą autobusy linii 523, 524 i 812. Pomiędzy pl. Szarych Szeregów a pl. Kościuszki pojadą ul. 5 Lipca, Bolesława Śmiałego i Chodkiewicza do al. Piastów. Autobusy omijają przystanek "Piastów" w kierunku Pomorzan. Rozkłady jazdy nie ulegają zmianie.

- W al. Piastów nie wjadą też kierowcy jadąc ul. Jagiellońską od al. Bohaterów Warszawy.

- Zamknięte dla ruchu jest skrzyżowanie al. Bohaterów Warszawy z ul. Jagiellońską dla jadących od strony Turzyna w kierunku ul. 5 Lipca.

- Na odcinku al. Bohaterów Warszawy, od ul. Ściegiennego do ul. Jagiellońskiej oraz od 5 Lipca do ul. Jagiellońskiej, ruch odbywa się dwukierunkowo dla osób dojeżdżających do posesji.

- Dodatkowo ruchu dwukierunkowy został wprowadzony na ul. Ściegiennego pomiędzy ul. Bolesława Śmiałego a al. Piast

- Linia 527 w kierunku Krzekowa jedzie objazdem ulicami Pocztową i 5 Lipca z pominięciem przystanku Bohaterów Warszawy, według normalnego rozkładu jazdy. Nie zmienia się ruch aut na nitce al. Bohaterów Warszawy prowadzącej od ul. 5 Lipca do Turzyna. Tramwaje linii 7, 9, 12 i 13 do czasu zakończenia modernizacji torowisk w al. Piastów kursują bez zmian. 

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty