Tarnobrzeg - zakończył się remont tranzytowej drogi wojewódzkiej nr 871

redakcja.regiomoto
Droga wojewódzka nr 871 w Tarnobrzegu
Droga wojewódzka nr 871 w Tarnobrzegu
Oddali skrzyżowanie, wyasfaltowali ulice, wybudowali ścieżki rowerowe i wiadukt na największej inwestycji drogowej w Tarnobrzegu.
Droga wojewódzka nr 871 w Tarnobrzegu
Droga wojewódzka nr 871 w Tarnobrzegu

Na skrzyżowaniu ulicy Szpitalnej z Sikorskiego, wczoraj w Tarnobrzegu symbolicznym przecięciem wstęgi zakończono modernizację drogi wojewódzkiej nr 871. To jedna z największych inwestycji, jaką w ostatnich latach realizował tarnobrzeski samorząd. To także jedna z najdroższych inwestycji, która pochłonęła 59 milionów złotych.

Umowę na realizacją zadania podpisano w 2010 roku. Pierwsze prace ruszyły w grudniu tego samego roku. W styczniu tego roku wykonawca zgłosił inwestycję do odbioru. W największym ferworze na placu budowy, pracowało ponad 200 osób. Łącznie przebudowano 70 tysięcy metrów kwadratowych nawierzchni, co daje zużycie 400 ton masy bitumicznej. Z kolei chodniki, parkingi i ścieżki rowerowe to kolejne 40 tysięcy metrów kwadratowych.

Piotr Justyna, firma Skanska, kierownik budowy, nie ukrywał, że zakres inwestycji realizowanej w Tarnobrzegu był duży:
– To ponad pięć kilometrów drogi wojewódzkiej nr 871 przebiegającej przez miasto – wyliczał. – Ponadto wykonaliśmy 2,7 tysiąca metrów kwadratowych parkingów, dróg pobocznych i zjazdów. To także budowa wiaduktu o długości 232 metrów

Kierownik Justyna przyznał, że największym utrudnieniem, z jakim zmagał się wykonawca, to prowadzenie inwestycji w centrum miasta i budowa biegnącego nad czynnymi torami kolejowymi wiaduktu.
– Z każdym elementem mieliśmy problemy – przyznał kierownik. – Zarówno z przebudową głównej magistrali zasilającej miasto w wodę, jak i budową na palach wiaduktu nad torami. Dla mieszkańców utrudnieniem były prace drogowe, ale za zgodą władz miasta większość robót bitumicznych prowadziliśmy w nocy. To z jednej strony minimalizowało utrudnienia dla mieszkańców, a nam dało komfort bezpieczniejszej pracy.

Klaudia Tajs "Echo Dnia"
[email protected] 

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty