Szybko, jeszcze szybciej

(mp)
28 sierpnia w Modlinie odbyła się IV runda Pucharu Dunlopa i Mistrzostw Polski w Wyścigach Równoległych na dystansie 1/4 mili.

28 sierpnia na lotnisku w Modlinie odbyła się przedostatnia runda Pucharu Dunlopa i Mistrzostw Polski w Wyścigach Równoległych na dystansie 1/4 mili.

Nie obyło się bez niespodzianek. Awarie samochodów wyeliminowały  trzy najszybsze pojazdy z klasy Mini Plus i jej nieoczekiwanym zwycięzcą został Paweł Żyliński prowadzący Fiata Sienę.

Na najwyższym stopniu podium klasy Profi Plus stanął Paweł Kowalski prowadzący Porsche 964. Dzięki zwycięstwu umocnił się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej i ma duże szanse na zdobycie tytułu Mistrza Polski 2004.

Nowy rekord czasu przejazdu (ET) padł w Modlinie w klasie Outlaw i należał do Szweda Jonasa Skolda, kierowcy Lancii Delta Integrale wyposażonej w silnik o mocy ponad 700 KM. W przejeździe treningowym Szwed pokonał dystans 402,5 metra w czasie 10,46 sekundy! Miał jednak słaby czas reakcji (RT) i ostatecznie przegrał start półfinałowy z Arkadiuszem Oziębło (Audi S4 VTG Killer), zwycięzcą klasy Outlaw.

Zwycięzcy IV eliminacji:

1. Klasa Mini, przeznaczona dla najmniejszych samochodów:
Tomasz Stefaniak, Citroen AX, czas przejazdu łącznie z czasem reakcji (ET + RT) 16.171.

2. Klasa Mini Plus, dopuszczająca doładowanie silnika:
Paweł Żyliński, Fiat Siena, (ET + RT) 15.912.

3. Klasa Diesel:
Szymon Damek, VW Lupo CompSport, (ET + RT) 14.278.

4. Klasa Profi, która gromadzi najpopularniejsze na polskich drogach samochody o różnym poziomie modyfikacji:
Xawery Mielcarek, Opel Astra, (ET + RT) 13.757.

5 .Klasa Profi Plus, mocne samochody z tylnym napędem:
Paweł Kowalski, Porsche 964, (ET + RT) 13.375.

6. Klasa Turbo:

Tomasz Stefaniak, Opel Corsa GEKO, (ET + RT) 13.188.

7. Klasa Turbo Plus:
Artur Lewicki Mitsubishi Eclipse, (ET + RT) 12.306.

8. Klasa Maxi:
Piotr Dobrowolski, Toyota Supra, (ET + RT) 11.923.

9. Klasa Outlaw:
Arkadiusz Oziębło, Audi S4 VTG Killer, (ET + RT) 11.943.

Finał Pucharu Dunlopa, Mistrzostw Polski w Wyścigach na 1/4 mili odbędzie się 29 września w Warszawie, na lotnisku "Bemowo".