Przerwa w remontach dróg krajowych w Świętokrzyskiem na Wszystkich Świętych

Karol Biela
Przerwa w remontach dróg krajowych w Świętokrzyskiem na Wszystkich Świętych
Przerwa w remontach dróg krajowych w Świętokrzyskiem na Wszystkich Świętych
Wykonawcy deklarują, że postarają się tak zorganizować roboty, aby przez cały wydłużony weekend ułatwić podróżującym dotarcie na cmentarze. Nie wszędzie to się jednak uda. Ruch wahadłowy wciąż będzie obowiązywał na moście w Woli Jachowej na trasie numer 74.
Przerwa w remontach dróg krajowych w Świętokrzyskiem na Wszystkich Świętych
Przerwa w remontach dróg krajowych w Świętokrzyskiem na Wszystkich Świętych

Jak informuje Małgorzata Pawelec, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawca remontu nawierzchni drogi krajowej numer 9 w Ostrowcu Świętokrzyskim zadeklarował, że w dniach od 30 października 2013 od około godziny 15 do 4 listopada 2013 do około godziny 8 nastąpi czasowe otwarcie skrzyżowania ulic Zagłoby i Żeromskiego wraz z uruchomieniem sygnalizacji świetlnej. W tym czasie na ulicy Zagłoby nie będzie obowiązywał ruch wahadłowy.

Nadal apelujemy o ostrożność, ponieważ nie zostały ułożone wszystkie warstwy nawierzchni – podkreśla Małgorzata Pawelec. Przewidywany termin ponownego wprowadzenia ruchu wahadłowego na ulicy Zagłoby i zamknięcia skrzyżowania z ulicą Żeromskiego oraz wznowienia robót to poniedziałek 4 listopada 2013.

Od popołudnia 31 października do niedzieli 3 listopada nie będzie obowiązywał ruch wahadłowy w trzech kolejnych miejscach. Chodzi o odcinek drogi krajowej numer 42 Wyszyna Fałkowska – Ruda Maleniecka, odcinek w obrębie skrzyżowania drogi krajowej numer 42 z drogą 74 w Dębie oraz odcinek drogi krajowej numer 78 Zdanowice – Prząsław.

- Możliwe są ograniczenia prędkości w związku z robotami wykończeniowymi w obrębie poboczy i ewentualne niewielkie zwężenia jezdni przy utrzymaniu płynności ruchu – mówi Małgorzata Pawelec.
Nie zmieni się natomiast organizacja ruchu na moście w Woli Jachowej w ciągu drogi krajowej numer 74. Tam kierowcy pojadą na zasadzie „wahadła. Most udostępniony jest warunkowo dla pojazdów ważących do 3,5 tony. Pozostałe pojazdy nadal korzystają z wyznaczonego i oznakowanego objazdu drogami wojewódzkimi przez Wólkę Milanowską.

Wszelkie informacje o bieżącej sytuacji na drogach można znaleźć na stronie internetowej GDDKiA www.gddkia.gov.pl oraz pod numerem Infolinii Drogowej 19 111. W sytuacjach nagłych dotyczących informacji z dróg krajowych regionu świętokrzyskiego można kontaktować się z Punktem Informacji Drogowej GDDKiA w Kielcach 41-366-39-36.

Paweł WIĘCEK 

od 12 lat
Wideo

Bezpieczeństwo na drogach podczas weekendu i w Boże Ciało

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty