O co chodzi z dniem ubezpieczenia samochodu? Wyjaśniamy

Mariusz Michalak
Mariusz Michalak
Jak pokazują wyniki XI Ogólnopolskiego Badania Assistance przeprowadzonego przez firmę Europ Assistance Polska, assistance samochodowy w dalszym ciągu jest najbardziej popularny pośród wszystkich dostępnych rodzajów assistance.
Jak pokazują wyniki XI Ogólnopolskiego Badania Assistance przeprowadzonego przez firmę Europ Assistance Polska, assistance samochodowy w dalszym ciągu jest najbardziej popularny pośród wszystkich dostępnych rodzajów assistance. PIxabay
1 lutego przypada dość nietypowe święto — Dzień Ubezpieczenia Samochodu. To dobry moment, aby przeanalizować zakres posiadanej polisy. Sprawdzić, czy nie wymaga ona przedłużenia i zorientować się co oferuje rynek ubezpieczeń.

Ubezpieczenie samochodu to powinność każdego posiadacza auta. Polisa OC jest obowiązkowa, niestety chroni nas tylko w przypadku konieczności naprawienia szkody innemu kierowcy. Jednak co w momencie, kiedy to nam potrzebna będzie pomoc? Lepiej pomyśleć o tym zawczasu i rozszerzyć polisę o dodatkowe ubezpieczenie takie jak assistance.

Jak pokazują wyniki XI Ogólnopolskiego Badania Assistance przeprowadzonego przez firmę Europ Assistance Polska, assistance samochodowy w dalszym ciągu jest najbardziej popularny pośród wszystkich dostępnych rodzajów assistance. Posiadanie takiej usługi zadeklarowało 93% badanych. Za najbardziej przydatne uważane jest holowanie pojazdu (89% wskazań), wynajem pojazdu zastępczego (69%) oraz usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia (55%).

Czy assistance samochodowe to tylko pomoc na drodze?

Mimo że assistance komunikacyjne najbardziej kojarzy się z holowaniem, to jest to pojęcie nieco szersze. Assistance samochodowy zapewnia wsparcie również w bardziej prozaicznych sytuacjach. Zgubienie lub zatrzaśnięcie kluczy, brak paliwa czy przebita opona. To także pomoc w sytuacji awarii, wypadku czy kradzieży auta. Posiadacz takiego ubezpieczenia ma zapewnioną usługę kontynuacji podróży lub zakwaterowania. Jest ona dostępna nie tylko dla kierowcy, ale również dla podróżujących z nim osób. Dodatkowo możemy rozszerzyć polisę o:

  • pomoc medyczną w razie wypadku i uszczerbku na zdrowiu,
  • wymianę lub naprawę szyb w przypadku ich uszkodzenia,
  • jazdy doszkalające lub szkołę bezpiecznej jazdy po kolizji.

Assistance samochodowy przydatny w kraju, jak i za granicą

Jeżeli za granicą dojdzie do awarii, wypadku czy kradzieży auta, nie musimy martwić się o to, czy uda nam się porozumieć w obcym języku. Problemy prawne czy brak gotówki też nie stanowią problemu. Posiadając assistance samochodowy, otrzymujemy telefoniczne wsparcie koordynatora pomocy. Udzieli on szczegółowych informacji i pomoże wyjść z opresji. Jest to osoba znająca języki obce oraz procedury postępowania zgodne z prawem miejscowym. Do dyspozycji klienta jest też szereg różnych infolinii. Korzystając z nich, kierowcy mogą uzyskać informacje na temat sytuacji na drodze, o objazdach, usługodawcach, cenach paliw i opłatach drogowych, a nawet o atrakcjach turystycznych w odwiedzanym miejscu.

Podsumowanie

W Dzień Ubezpieczenia Samochodu warto poświęcić chwilę czasu i przeanalizować posiadane przez nas ubezpieczenie. Sprawdźmy, kiedy nasza polisa dobiega końca i czy nie znajdziemy na rynku lepszej oferty. Pamiętajmy, że OC warto rozszerzyć o dobry assistance samochodowy. Zawiera on szereg świadczeń, z których każdemu z nas, prędzej czy później zdarzy się skorzystać.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie miasteczka ruchu drogowego w Radomsku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty